Menu

project UBA

Наталка Бабіна - “Рибгород”

 

"Читачі рекомендують..."

 

«…був час, коли мені страшенно докучав чорт…

Так чи сяк, а більше його не приносило.

І він не заважав мені рити нори в часі…»

Книжка відомої білоруської письменниці Наталки Бабіної, проте українки.

Якщо чесно, взявшися за цю книжку, ні з назви, ні з обкладинки, ні з першого розділу (частинку якого зацитовано вгорі), ані навіть з анотації я і близько не здогадувалася про що ж ця книжка буде. Містика? Пригодницьке щось? Триллер? Детектив? А тут всього по трохи намішано, навіть про любов трішки є. Прочитала на одному диханні, як то кажеться… навіть інші книжки, що були на той час в процесі читання, закинула. І зараз я вам розкажу, чому мене ця книжка так захопила.

Все дуже просто – тут дуже неідеальна героїня. Вона жіночка в віці, не дуже красива, часом робить дурниці, прихрамує від народження, втратила дитину, встигла полікуватися від алко- та нарко-залежності. О, мало не забула – ще вона вміє рити нори в часі. Ну як вам така героїня?

На противагу молодим, красивим, розумним і таким до неправдивості ідеальним головним героїням, які мені попадалися останнім часом в книжках, ця зачепила своєю «життєвою реальністю». Та й цікаво було, як авторка по сюжету буде «розкручувати» таку «сіреньку мишку».

А далі по сюжету ця сіренька мишка буде шукати скарб (самий справжній, заритий в землю), відстоювати свою власність перед місцевим бандитським «царьком», допомагати сестрі у передвиборчій програмі в президенти, по тихеньку розслідувати, хто отруїв її стареньку 97-милітню бабусю і чи не мала на її місці бути вона сама, згадає давнє кохання, пізнає всю «справедливість» закону, стане співучасницею вимушеного злочину, а поміж тим всім – ритиме нори в часі, споглядаючи таким чином події давно минувших днів.

Як вам такий сюжетик?

Цікава книженція, тож почитайте при нагоді, вона якась інакша, ніж би щось таке було написано американським чи англійським автором... якийсь особливий післясмак лишає, і навіть не сюжет, а сам стиль написання. От не можу я точно це охарактеризувати, це просто треба прочитати і всьо тут.

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 Текст писала Юлія Слабак,

блогер,

м.Левіце, Словаччина

Останнє редагування Понеділок, 16 листопада 2015 10:28