Menu

project UBA

Ніна Джордж - Маленька паризька книгарня

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Роман німецької письменниці Ніни Джордж став міжнародним бестселером і визнаний  найкращою книгою за версією Barnes & Noble (найбільша книготорговельна компанія США). Ця книга про книги – мрія для справжнього книголюба. А назва захоплює одразу,  як береш до рук цей шедевр.

Дуже часто в мріях книголюби обмірковують чи є на світі така робота, де можна працювати з книгами та ще й отримувати за це гроші. Парижанин Жан Одинак завжди був книголюбом, тому своє життя побудував згідно зі своїми бажаннями та мріями. Він створив книжкову баржу з просто чарівною назвою «Літературна аптека». Жан Одинак лікував душі книгою.  Покупці, що приходили на баржу завжди отримували те, що їм було потрібно саме в той момент. Депресія, самотність, страх, безвихідь, меланхолія – все піддавалось лікуванню гарною книгою, що радив книжковий продавець. Минуло 20 років Жан Одинак і далі лікує душі, всі, крім власної. Все, що в нього залишилось – це книжкова баржа, як привид його щасливої молодості з коханою жінкою. Час іде, а самотність охоплює Жана. Він абсолютно нещасна людина. Аж поки не знайомиться з жінкою, якій він допомагав меблювати квартиру. Жан подарував їй стіл – частина того, що залишилось в нього від колишнього життя. В столі пані знаходить листа, адресованого Жанові, та повертає йому, але він відмовляється навіть дивитись на нього. Адже з появою цього листа, його життя втратило ЇЇ. Він згадує ті миті і досі відмовляється вірити, що його кохана, його сенс життя просто пішла від нього з причин, які він так і не дізнався. Цей лист єдине, що залишилось в нього крім спогадів.

Але життя – хитра річ. Коли в нас на руках козирні карти, воно починає грати з нами в шахи. Відкривши лист, Жан дізнається про те, що роками мучило його душу. Він розуміє як сильно він помилявся, і з тим розуміє як він запізнився. Щоб виправити помилку молодості, він разом зі своїм знайомим відв’язують баржу та вирушають у погоню за колишнім життям.

Книга захоплива та настільки атмосферна, що читач потроху просто стає її частиною. Головний герой дивовижний. Йому вже майже 50, а він досі ділиться з нами своєю молодістю. Він вчить кохати без меж, він вчить ризикувати та насолоджуватись кожним моментом життя. А ще він вчить любити книги (робить це так майстерно, що майже непомітно, але ти йому довіряєш). Основу роману складає життєва розповідь Жана Одинака та його коханої. Приємним додатком до сюжету слугують рецепти десертів та рецепти лікування книгами (!!!). Під час читання ви просто отримуєте чуттєву насолоду, душевний спокій та романтичну меланхолію, незважаючи на дещо сумний сюжет. Книга сповнена життєвої мудрості, якою, до речі, ділиться не Жан Одинак!

Однозначно рекомендую для читання!

Жан Одинак якось сказав, що є книги, написані лише для однієї людини. На що його знайомий автор з жалем відповів: «Стільки праці і лише для однієї людини?!».

Так, любі мої, я погоджусь з думкою Жана Одинака. Є книги, що написані лише для однієї людини, особливо, коли вони можуть її врятувати.

 

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування П'ятниця, 13 квітня 2018 09:23