Menu

project UBA

Пола Гоукінз - «Глибоко під водою»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Тріумф «Дівчини у потягу» Поли Гоукінз мені незрозумілий. Книгу читати почала, і ось дивина, так і не дочитала (що дуже на мене не схоже). До екранізації я також ще не добралась, але то все попереду. Питання письменницької майстерності автора залишається для мене відкритим, але, безумно, важливо для себе вирішити, як так сталося, що Пола Гоукінз входить до списку найбагатших письменників світу: завдяки вдалій маркетинговій кампанії чи вже настільки талановита вона?

Вирішила почати знайомство з автором не з всесвітньо відомого бестселеру, а з наступної книги, що називають «найочікуванішою книгою 2017 року» - Глибоко під водою. Сюжет роману оповитий таємницею маленького містечка в Англії, яке «прославилось» своєю затокою. Історія зберегла безліч легенд про те, як темна вода тихої затоки забирала життя багатьох жінок. Люди прозвали це місце Затон Утоплениць. Його бояться, але воно манить до себе безліччю таємних історій, історій жінок, чиї життя там обірвались. Ще з часів інквізиції ця місцина була місцем страти найгарніших жінок, що підозрювали у чаклунстві. Їм обрізали волосся, роздягали та зв’язували, а потім на очах у жителів селища кидали з обриву у темні води холодної затоки. Якщо жінці вдавалось вижити, це свідчило лише про одне – вона відьма, якщо ж ні, то… Але там вже не було про що і говорити. Історія швидко забувалась, а життя продовжувалось.

Письменниця Нел Еббот, що виросла на цих легендах і переказах, настільки захопилась історією Затону Утоплениць, що вирішила написати власну історію, засновану на реальних подіях. Проводячи дослідницьку роботу, вона потрохи розкривала таємниці жителів містечка, що аж занадто ретельно приховувались від інших. Але одного разу її тіло знаходять у затоні…

Починається розслідування, що намагається розплутати клубок фактів та доказів, що абсолютно не відповідають дійсності. Що ж сталось із красунею-письменницею? І чому вона стала жертвою місцевих легенд про утоплених жінок? У поліції одне й те саме питання: хто ж стане наступною жертвою?

Історія оповита таємничістю, певним містицизмом… Атмосфера сірого англійського містечка, похмурий пейзаж Затону Утоплениць.

Сюжет книги дійсно захопив мене, від початку і до кінця поставало безліч питань. Але увагу привернув такий елемент як переклад книги (!). Багато лайливих слів з вуст дівчинки-підлітка, яка була дочкою померлої, багато помилок, але помилок перекладних (іноді було враження, що текст пропустили через перекладач, але не повиправляли закінчення слів). Така літературна лайка мені не до вподоби.  Розповідь дуже цікаво побудована: історія надається з погляду багатьох осіб (поліцейських, жителів містечка, сестри загиблої, її доньки, сусідів та ін.). Кожен з них має свою мету у романі та його розповідь несе абсолютно важливе смислове навантаження. Нічого зайвого…

Як повідомляють агенти Поли Гоукінз, автора світового бестселеру «Дівчина у потягу», права на екранізацію наступного трилеру письменниці «Глибоко під водою» вже придбано компанією DreamWorks. Цікаво буде переглянути!

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Вівторок, 05 грудня 2017 11:27