Menu

project UBA

Рей Бредбері - «451 градус за Фаренгейтом»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Напевно, зараз немає такої людини, яка б не читала цю книгу або не дивилася фільм, відзнятий за мотивами цієї книги, або  ж, хоча б не знала про існування того чи іншого, ну і на останній випадок, що означає дана температура.

Якщо, все ж таки, такі люди є, то я поясню: 451 градус за Фаренгейтом – це температура, при якій відбувається загоряння паперу.  А книга Рей Бредбері про наше майбутнє і судячи з тексту, не таке вже  й далеке…

Отже: майбутнє, люди не читають книг, замість того увесь свій вільний час присвячують перегляду телепередач на здоровенних плазмах. Їх очі стали пусті та безжиттєві, як у ляльок, те, що колись було важливим – не викликає інтересу, діти не поважають батьків, батьки не люблять дітей.

Головний герой роману – Гай Монтег – пожежник, але у майбутньому він виконує зовсім не звичну для нас функцію – він спалює книги. На пожежну станцію надходить повідомлення від «доброзичливих та свідомих громадян міста» про підозру на те, що у когось вдома є книги, пожежники реагують невідкладно, до того ж спалюють не лише книги, але й будинок. Звісно, отупілим та зазомбованим суспільством легше управляти!

В житті Монтега  відбувся переломний момент – в один прекрасний момент він розуміє, що більше не зможе виконувати свій громадський обов’язок. Один проти системи…

Книга Бредбері сповнена неймовірними висловлюваннями над якими починаєш замислюватися та підсвідомо співставляти книжкові ситуації та події і наше сьогодення.

Роман Рея Бредбері потрібно читати, хоча б заради того, аби забезпечити собі свідоме майбутнє та чистий, світлий розум.

        Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

 

текст писала Олена Горобець

Останнє редагування Четвер, 30 липня 2015 10:59