Menu

project UBA

Робін Шарма - “Монах, який продав свій Феррарі”

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

А ви вже читали новий бестселер, що став книгою № 1 у багатьох країнах світу? Не будемо поринати у суть поняття «бестселер», бо то взагалі окрема тема, але варто про це знати, перш ніж визначити чи справді ця книга аж така класна. Робін Шарма є одним з найвідоміших в Америці фахівців з питань лідерства. «Об'єднавши західні стратегії досягнення особистої ефективності і максимальної працездатності з віковою мудрістю вдосконалення розуму, тіла і духу, він уже допоміг тисячам людей підвищити якість життя» - саме так пишуть про  міжнародно визнаний авторитет в області мотивації, осягнення секретів лідерства та розвитку особистості. Його книги стали настільними у багатьох політичних лідерах.

«Монах, який продав свій Феррарі»… Назва цікава й трохи дивакувата, але цим і цікава (прошу вибачення за такий зворот). Це історія адвоката-мільйонера Джуліана Ментла, який в певний період свого життя пережив сильну духовну кризу. Щоб ви мали уявлення, життя у цієї людини було без поневірянь, без боргів, без трагедій та втрат… Це такий собі яскравий приклад життя успішного та гарного бізнесмена, над яким гроші мали неймовірну владу. Щось раптом змінилось… Він залишає все та їде геть. Куди й чому ніхто не знає. Після занурення у давню тибетську культуру його життя змінюється, як і він сам. Герой відкриває для себе мудрі знання, що допомагають йому впоратись з душевними проблемами та знайти сили жити далі. Разом з колишнім відомим адвокатом ви дізнаєтесь вже давно відомі істини, але написані вони будуть по-іншому… привабливо, я б сказала. Як жити сьогоденням, яке значення у стосунках людей має довіра, ви дізнаєтесь про переваги позитивного мислення, про те, як знайти власне покликання… Ну і таке інше…В принципі, ви структуруєте свої думки зі всіма цими філософськими постулатами.

В наш час подібні книги набувають все більшої популярності… Як на мене, чудовий спосіб заробляння грошей письменництвом. Чи справді людям потрібні ці знання, чи це просто гучні слова про безмежний світ можливостей людського розуму? Хто його зна… Ось взяти, для прикладу, знання про природу, про її суть, про її вплив на людину…Скомпонуєш все ретельно і виходить бестселер «Як жити в злагоді з природою»… Читає людина, яка все і до цього знала, просто не фокусувала уваги на цьому, і розуму набирається… Настільна книга екологів, все ж таки! Не знаю, не для мене таке чтиво.

В будь-якому випадку така література заслуговує на увагу, і є навіть чимось більшим, ніж просто літературою.  

 

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Четвер, 22 грудня 2016 10:09