Menu

project UBA

Рут Уейр - “Дівчина з каюти №10”

 

"Читачі рекомендують..."

 

Цікавий детектив, що розігрується у замкненому просторі. Фешенебельна яхта на десять кают пливе вздовж скандинавського узбережжя. Це прес-тур, присвячений запуску нового туристичного маршруту класу люкс. На борту, окрім господарів яхти та їх друзів, – журналісти туристичних видань, ведучі світської хроніки, фотографи. В коло журналістів раптово потрапляє і Лора. Вона теж журналістка, але такі заходи зазвичай відвідує головна редакторка журналу, до того ж, перед самим від’їздом з Лорою стався неприємний випадок, тобто були всі шанси, що вона не потрапить до цієї шикарної компанії.

Так чи інакше, на яхті Лора раптово стає свідком, як вона гадає, вбивства. Але крім неї більше ніхто нічого не бачив, навіть більше того – після інциденту з яхти не пропала жодна людина. Що це було? Вбивство без жертви? Гра уяви Лори, яка не дуже обережна з алкоголем? Хитро закручений злочин? Лорі, звичайно, ніхто не вірить, але довести, що вона права, для неї вкрай важливо – не тільки, щоб знайти та покарати винного, а впевнитися в тому, що вона сама не з’їхала з глузду.

В «Дівчині з каюти №10» читач потрапляє у два замкнених простора одночасно. Перше – коло пасажирів яхти, один з яких, скоріше за все, злочинець. І друге – роздуми Лори, яка опинилася фактично наодинці зі страшною таємницею. Особисто мені сподобалося, що героїня – не супер жінка, а звичайна людина, яка боїться, має проблеми в особистому житті,  вживає заспокійливі засоби, не найуспішніша в своїй роботі, коротше кажучи, пересічна особа. Це одночасно і плюс, і мінус. Плюс в тому, що історія і сама героїня видаються дуже живими. А мінус, що ти починаєш занадто співчувати героїні, або іноді вона тебе дратує, і вже неможна насолоджуватися детективом, як з серії «в багатому маєтку лорда вбив дворецький, сільські мешканці обговорюють».

Детективна складова на висоті, хоча мені в кінці не вистачило фінальної крапки – ні, там зрозуміло, хто злочинець, але враження таке, що авторка хотіла скоріше покінчити з книгою, то, як на мене, кінцівка трохи змазана.

Але в цілому – гідна книга для любителів психологічних детективів, що відбуваються у замкненому просторі.

 Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

текст писала Інна Токарєва
м. Миколаїв

Останнє редагування Субота, 08 вересня 2018 19:49