Menu

project UBA

Сара Ларк - “Лазурні береги”

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Жіночі романи не полюбляю, занадто багато еротики в них. Принаймні мені так здається. Подарували книгу німецької письменниці Сари Ларк (справжнє прізвище Крістіана Голь) «Лазурні береги». Помилково зарахувала роман до жіночого чтива.

Ніколи не чула про цю письменницю, тому спочатку ознайомилась з її біографією, яка мене зацікавила своєю різноманітністю. Друкується авторка під псевдонімами  Рікарда Джордан, Елізабет Ротенберг. Вже успішно вийшли декілька її історичних романів.

1753 год. Ямайка. Красуня Деірдре – дочка англійки та чорного раба живе на плантації зі своєю матір’ю та вітчимом. Будучи такими багатими плантаторами, вони приховували страшну таємницю. Суспільство не повинно дізнатися, які корені має їхня дочка, бо осуду не уникнути. Однак зовнішність молодої красуні вказує зовсім на інше, люди почали говорити… Лише одна людина не боялась пересудів – лікар Віктор Дюфрен. Він робить їй пропозицію, попереду розкішне весілля та подружнє життя.

Сюжет роману, здавалося б, звичайний. Але головна історія роману – це опис колоніального рабовласництва, побуту окремих африканських племен. Традиційні рабовласницькі погляди були аж надто жорстокими, адже колонії постійно розширювались. Життя раба було в деяких випадках гірше за смерть. Лише маленький відсоток сімей змінили тактику поводження з чорношкірими та подарували їм вільні грамоти, за що суспільство засуджувало їх. Не сила була терпіти таке становище, почали виникати бунти.

Про один з таких випадків, який мав місце в історії, розповідається і в самому романі. Ця революція була організована Макандалем або, як його називали, «Чорним месією». Під його керівництвом раби викликали жах у білого населення, але ця слава була недовгою. Протистояння було припинено, а Макандаля схоплено. Лише в 1794 році раби на Ямайці отримали очікувану свободу, але то був тернистий шлях. Події розгортаються на плантаціях заможних рабовласників. Життя приносить неочікувані сюрпризи. Що доводиться пережити рабам, що чекає на їх хазяїв?

Ця книга цікава історичними елементами, подіями, датами, особистостями, чим і захопила мене. Ніколи б раніше в мене не виникло б бажання дізнатися про революцію за незалежність рабів на Ямайці, а тепер ще додатково опрацювала матеріали. Мова роману проста, забарвлена цікавими оповідками. Для любителів незвичайного та екзотичного.

Бібліотекарі рекомендують...

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Четвер, 03 вересня 2015 16:12