Menu

project UBA

Сергій Жадан - «Месопотамія»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Любов, приреченість і вода

Месопотамія – древня країна, що лежала серед вод Тигру і Єфрату. Або ж серед потоків Лопані та Уд. Або ж серед глибин Південного Бугу та Дніпра…. Взагалі, це не важливо, які ріки протікали поблизу Месопотамії. Головне, що протікали. Вода усіх рік, морів, океанів – це одне ціле, яке перетікає одне в одному і вічно збирає, вічно зберігає інформацію про долі людей, які коли-небудь проживали на будь-яких берегах. Вода – це генетичний код людства, який несе в собі усі нездійснені бажання та будь-які потужні емоції.

У Месопотамії проживають люди. Саме проживають, а не живуть. День за днем, ніч за ніччю, прилив за приливом, зустріч за зустріччю. Усе це заплітається у якийсь клубок, який не дає можливості вирватись з цього кругообігу буднів. Здавалось, перед кожним відкриті усі сухопутні дороги, відкриті усі водні, повітряні та підземні шляхи, а вирватись важко. А коли врешті-решт хтось покидає Месопотамію, то розуміє, що не може без неї існувати, без її вод, без її замкнутості, без її безвихідності. І все повертається на круги свої. Кожен мешканець тут носить тавро приреченості, але це тавро добровільне і усвідомлене.

Любов у Месопотамії, як приливи та відливи. Вона коротка, але яскрава та безперервна. Вона не піддається жодним правилам та долає будь-які кордони. Вона не супроводжується словами і виплескується лише в емоціях. Але любов тут теж носить тавро приреченості, або ж то люди наповнюють її власною суттю.

Месопотамія – це 9 оповідань, які являють собою вирізки з біографій, та близько 30 віршів, які є уточненнями до портрету місцевості. Це любов, приреченість і вода. Це люди, які залишились тінями у підмурках Вавилону.

 

        Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Відгук надано у рамках "Читацької Спартакіади", ініційованої Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації

 

текст писав Сергій Мірчук,

бібліотекар,

Барська районна бібліотека для дітей,

м. Бар

Останнє редагування П'ятниця, 24 квітня 2015 09:55