Menu

project UBA

Стіг Ларсон - «Дівчина з татуюванням дракона»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Якщо у сімейства є одна шафа, то у ній обов’язково має міститись хоча б один скелет. Якщо ж величезне сімейство хизується неймовірною кількістю шаф, то можна сміливо говорити про безкінечне число скелетів у них. Вони припадають пилом, про них згадують лише тоді, коли приходить час поповнити своєрідну шафову колекцію.

Але існують такі потужні скелети, про які майже неможливо забути. Ось саме такий трапляється у книзі Стіга Ларсона.

Багате сімейство Вангерів уже декілька поколінь займається промисловістю та в певній мірі визначає економіку Швеції. Але у їхній родинній хроніці є одна загадкова історія – десятки років тому під час сімейного свята щезла 16-річна Харрієт Вангер. Просто в один момент зникла, не залишивши жодного сліду. Підігріває усю цю ситуацію те, що до зникнення дівчини міг прикласти руку лише хтось із родини. Але детальне слідство не змогло знайти ніяких зачіпок.

Та ось проходить пару десятків років, і за справу випадковим чином береться журналіст економічного профілю. Таким ж випадковим чином йому на допомогу приходить асоціальна хакерша, яка має анорексичну статуру та татуювання у вигляді дракона на спині. І як вже можна здогадатись, усі ці випадковості приводять до певних успіхів. Але проблема в іншому – витягуючи один скелет із шафи, можна ненароком зачепити ще декілька, набагато давніших та страшніших. А як вже бути тоді із ними?

Загалом, книга написана настільки добре, що читачу дуже важко від неї відірватись. Історія змінює історію, сюжет переходить з одного героя до іншого, а інтрига тільки закручується і ніяк не відпускає. Яскравий приклад для наслідування усім тим, хто бажає написати сучасний успішний детектив.  

        Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Відгук надано у рамках "Читацької Спартакіади", ініційованої Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації

 

текст писав Сергій Мірчук,

бібліотекар,

Барська районна бібліотека для дітей,

м. Бар

Останнє редагування Четвер, 07 травня 2015 13:56