Menu

project UBA

Стівен Кінг - “Як писати книги”

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

“Я занадто сильно люблю читати книги, тому і не пишу їх…”

Саме так я полюбляю відповідати на дещо дивне для мене питання «Чому ти не пишеш книги? Тобі це вдалося б». Інколи промайне думка, на кшталт, «а чому б не написати щось, тим паче що й ідеї є», але потім все якось забувається… Буденні справи забирають весь вільний час. Так ось вийшла я з цього положення дивним чином: я тепер не лише читаю багато книжок, я ще й читаю про те, як їх писати.

Якось привернула мою увагу книга, що знайшлася у фонді нашої бібліотеки. До цього я вже писала, що ретельно ставлюсь до вибору книг Стівена Кінга, враховуючи деякі обставини. В даному випадку ви не знайдете страшних історій із зомбі, вірусами, вбивчими телефонами та іншими жахастиками. Тому читати її, в принципі, не так і страшно.

Якщо ви не написали ще жодної книги, то поради «короля жахів» досить доречні для початку вашої письменницької кар’єри. Якщо ж ви вже є досвідченним спеціалістом у даній справі, то ця книга не залишить вас байдужим. Спочатку розповідь автора захоплює своєю відвертістю стосовно дитинства та нелегких років юності. Відразу починаєш розуміти, що за кожним успіхом криється своя історія, інколи навіть трагічна. Але, без перебільшення, з історією автора все не так погано… Перші надії, перші починання, перші провали – все це ще з дитинства оточувало молодий та ще не такий нерозвинений мозок дитини. Але жага до написання чогось дивовижного та нестандартного дивує, як і постійне навчання на власних помилках. Кажуть, що дурна людина вчиться на своїх помилках, а розумна на чужих. Але таке зважене подолання перешкод ніяк не підтверджує ці слова, принаймні я так вважаю.

У розділі «Що таке письменництво» автор дуже чітко відповідає на питання, які цікавлять письменника-початківця або того, хто лише мріє про створення своєї першої книги. «Якщо ви мрієте бути письменником, потрібно робити дві речі: багато читати і багато писати» - говорить Стівен Кінг. Ця думка мене звеселила, адже для початку всі учасники проекту «Бібліотекарі рекомендують...» працюють у вірному напрямі для написання свого дебютного твору, який може стати бестселером (адже читаємо ми дійсно багато).

Але постає питання в іншому «Багато…Це скільки?». На це питання відповіді не існує. Цей розділ мені сподобався найбільше, адже автор радить читати постійно і всюди, де заманеться, навіть за їжею, наголошуючи при цьому на те, що даний процес порушує всі існуючі норми етикету. Автор приділяє багато уваги створенню діалогів, письменницькій ідеї, авторському стилю, описам, характерам героїв. Це ті речі, над якими письменник постійно повинен працювати, до болю, до виснаження, до екстазу.

Існує у Кінга і таке поняття як «ідеальний читач». Для початку відразу спадає на думку, що це той читай, який ніколи не критикує, якому все написане до душі, але ні… Насправді ідеальний читач - це той, для кого ти пишеш свою книгу, створюєш свій шедевр, незалежно від його «вироку» на написане. У кожного повинен бути свій такий читач. Книга Стівена Кінга досить цікава, сповнена подій та деталізована. Він веде постійний діалог з читачем, що робить її ще кращою. Мені навіть здалось, що я брала в нього інтерв’ю, намагаючись отримати відповіді на досить неоднозначні питання. Авторський стиль просто захоплює, є трохи нецензурної лексики, але то я вважаю нормальним для даного твору. Чому? Це ви дізнаєтесь, прочитавши книгу.

Взагалі, як журналіст за фахом, я раджу її прочитати всім. Не важливо, чи пишете ви, чи лишень починаєте замислюватись над створенням власного літературного шедевру, ця книга відповість на ваші питання, а якщо й не відповість (всіляке буває), то обов’язково звеселить!

Читайте! Бібліотекарі рекомендують!

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Вівторок, 19 січня 2016 09:38