Menu

project UBA

Стівен Кінг - "11/22/63"

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Наше життя влаштоване так, щоб хоча б іноді ми замислювались над тим, що відбувається навколо. Зупинились та спробували пригадати, коли востаннє відпочивали, ходили до театру, мріяли, спостерігаючи як сідає сонце. Але, попри ваші особисті плани, в житті відбуваються речі, які повинні відбуватись, все стається так, як має бути. Складається враження, що хтось заздалегідь приготував певний життєвий бланк, в який ти так вправно і без усілякого остраху вписуєш своє ім’я. Думки мої можуть здатись вам досить дотепними і, напевно, шаленими, але ж невже ви жодного разу хоч на хвильку не думали про такі речі?

Наступний мій книжковий відгук про це. Не зовсім про це, але ви все зрозумієте, як тільки почнете читати неймовірно цікаву та захоплюючу книгу Стівена Кінга «11.22.63». Для лінивих рекомендую серіал, знятий на основі книги, адже розмір друкованого шедевру відразу може налякати. Але хіба цим злякаєш істинного книгомана?

Звичайно, хочеться скоріше розповісти вам про події, що описані у книзі. Уявіть собі, що у вас є чудова нагода повернутись у минуле і щось змінити, чи скористалися б ви таким шансом? Головному героєві Джейку Емпінгу, учителю літератури однієї з американських шкіл, випала така нагода. Одного разу до нього звернувся його знайомий Ел Темплтон, що тримає власну харчевню, з проханням дещо подивитись. У комірці його кафе є певний портал, що переносить у 1958 рік, а саме у 11 годину 58 хвилин 9 вересня 1958 року. Незалежно від часу проведеного там, у своєму часі ти відсутній лише дві хвилини. Його друг розповідає йому про свою страшну хворобу і тривалі подорожі у минуле. Секрет в тому, що минуле змінити можна, але кожна наступна твоя подорож нівелює все здійснене раніше. Це той випадок, коли ти пишеш олівцем і в будь-якому разі можеш стерти все написане тобою до цього. Ел розповідає Джейкові наскільки важливою є ця знахідка, адже у них в руках майбутнє США і пропонує йому здійснити подорож і змінити подію, що вплинула на всю Америку – вбивство Джона Кеннеді. Враховуючи невиліковну хворобу друга, Джейк вирішує виконати останню волю помираючого та вирушає у 1958 рік, де вирує життя.

22 листопада 1958 року о 12.30 за місцевим часом в місті Даллас президент Джон Кеннеді був смертельно поранений у голову пострілом з гвинтівки… І ця подія навіки змінила історію Штатів.

Джейку Емпінгу доведеться не лише спробувати змінити минуле, а й прожити у ньому 5 років, не більше, не менше.

Але минуле занадто опірне, воно не хоче змінюватись. Чим більше ти намагаєшся змінити, тим більше воно опирається. Чи вдасться Джейку здійснити свій план? А може й справді все станеться так, як повинно статись?

Сюжет книги захопливий та нереально крутий. Інтрига охоплює тебе вже з перших сторінок і не відпускає, адже болючі сюжетні питання не дають спокою. Безперечно, книга вимагає багато вільного часу, адже вона об’ємна та інформативна, а відтак ще більш приваблива для любителів подібної тематики. Рекомендую для читання всім без винятку, аж так вона мені сподобалась! Цей науково-фантастичний роман один з тих книг, які ніколи не забуваються, повірте мені. І хто ж тепер скаже, що містер Кінг – письменник одного жанру? Ні, ні і ще раз ні… Це яскравий приклад літератури подібного жанру, тож не витрачайте час дарма.

До речі, а що б зробили ви, якби мали нагоду змінити минуле, а відтак і майбутнє?

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Неділя, 01 липня 2018 20:33