Menu

project UBA

Стівен Кінг «Кладовище домашніх тварин»

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Для любителів містики та хоррору ця книга стане в пригоді, адже від неї справді холоне кров. Це якраз той приклад літератури, що його варто рекомендувати прихильникам подібного жанру.

Але розповім трохи про сюжет! Отож, сімейна пара Луїс, Рейчел Кріди та двійко їх дітлахів переїжджають до містечка Ладлоу. Вся справа в тому, що Луїс отримав нову роботу та всі необхідні умови для проживання на новому місці. По приїзді вони знайомляться з сусідами – літньою парою, що вже тривалий час живе там. Не встигнувши ретельно вивчити місцевість поблизу будинку, родина погоджується на маленьку екскурсію від свого нового сусіда. Він прагне показати їм старе кладовище, де жителі містечка ховали своїх домашніх улюбленців. Атмосфера місця, де знаходиться кладовище домашніх тварин, дещо ляклива і моторошна, тому родина приймає одноголосне рішення більше туди не потикатись.

Ця місцина зберігає в собі безліч таємниць,  і лише старожили дійсно знають, що тут відбувалось раніше. За кладовищем домашніх тварин знаходиться місце, що раніше належало індіанцям, які володіли страшними знаннями щодо повернення до життя тих, хто помер.  Все б нічого, якби через нещасний випадок не загинув улюблений кіт дочки Луїса. Саме з цього моменту і починається ця моторошна історія…

Луїс за будь-яку ціну хоче виправити ситуацію, адже дочка буде дуже засмучена. Тоді сусід пропонує йому вихід – оживити тваринку. Але кожний вчинок, що суперечить природі, має наслідки… І ми повинні про це пам’ятати!  Тварина повернеться додому, але чи буде вона тим добрим та пухнастим домашнім улюбленцем, що його так любила дочка? Чи можна виправити те, що було заплановано самим Богом, адже смерть – це частина життя, і ніщо вже не можна змінити.

Кожна людина помиляється, і не існує в світі того, хто жодного разу не оступився. Можливо, помилка, яку можна виправити, не вважається помилкою? Ця історія не лише втілює весь той жах, що так притаманний Стівену Кінгу, вона змушує замислитись над речами, що є невід’ємною частиною життя, а відтак і його приреченістю. Ця історія про втрату дорогої людини, про силу духу, про здоровий глузд, про помилки, яких ми припускаємось в моменти  безвиході та горя.

Однозначно рекомендую для читання!

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Вівторок, 04 вересня 2018 07:52