Menu

project UBA

Стівен Кінг - «Містер Мерседес»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Відомий усьому світу «Король жахів» може здивувати читача не лише страшними історіями з містичним сюжетом. Цього разу мова піде про якісний психологічний детектив «Містер Мерседес».

Білл Ходжес – першокласний поліцейський, що йде у відставку. За його плечима купа вдало розкритих справ, за що він вважається достатньо відомою особистістю в кримінальному світі та доволі крутим професіоналом своєї справи. В його вже завершеній детективній кар’єрі прогалину видає лише остання справа маніяка-убивці, що мерседесом останньої моделі в’їхав у натовп, який зібрався на Ярмарок вакансій.

Того дня цей покидьок вбив вісьмох осіб (серед яких була молода жінка з малюком) та п'ятнадцять осіб були поранені (три з них залишились інвалідами). Причини такого злочину встановлені не були, як і особа вбивці, який втік з місця злочину. Минув час, а поліція вже захопилась більш нагальними справами. Детектив Ходжес, перепрошую, пенсіонер Білл Ходжес продовжує своє життя без поліцейського жетону, але якось дуже в’яло воно в нього проходить: він погладшав, нікуди не виходить, і його все частіше відвідують думки про самогубство (за статистикою майже половина розлучених копів-пенсіонерів або стають хронічними алкоголіками, або йдуть з життя за власним бажанням).

Але одного дня його життя кардинально змінюється: серед кореспонденції він знаходить лист від самого Мерседеса-кілера. Той зарозумілий нелюд з сарказмом описує все пенсіонерське життя Біла (звідки він тільки про це знає) та говорить про ймовірність, що більше він такого не скоїть. Він ще досить багацько написав мерзенних речей,  які краще читати ретельніше (для читача, хто хоче відчути себе в ролі першокласного детектива).

Ходжес розуміє всю складність ситуації, адже він пенсіонер і не має права братись за цю справу. Але чому вбивця написав саме йому? Звідки він стільки знає про життя Білла? І що далі робити, аби уникнути повторення катастрофи?

Більшість людей одразу б звернулись до відділка та повідомили про ситуацію. Більшість, але не Білл Ходжес. Колишній детектив вирішує сам зайнятися справою та спіймати гада, але він навіть не уявляє чим це для нього обернеться.

Автор просто неперевершено подає портрет убивці з явними психічними відхиленнями. Майстерно прописані його мотиви та відчуття під час скоєного. Детектив дуже ретельно працює над розкриттям психології вбивці на основі наявних доказів та листа. До речі, ще один цікавий і не менш важливий факт, - хто вбивця ви дізнаєтесь на початку книги (точніше вбивця сам вам про це розповідає). Але, будьте певні, від цього сюжет лише більш розпалюється, більше інтриг, більше трешу. Це непересічна детективна історія. Але в цьому весь Стівен Кінг! До останньої миті читач в напрузі: купа думок і безліч варіантів закінчення.  

Однозначно рекомендую!

 

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Субота, 21 квітня 2018 16:45