Menu

project UBA

Світлана Талан - «Купеля»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

Чого можна очікувати від книг Світлани Талан?

Насамперед відкритості жіночої душі, колоритний опис побуту головних героїв, кохання та таких реальних, не вигаданих життєвих перипетій. Збірка «Купеля» не є винятком.

Я звикла читати повноцінні романи авторки і мене ця збірка дещо збентежила. Невже можна помістити історію життя на 189 сторінок? Виявляється, що можна і Світдана Талан це доказала.

Спочатку, читаючи даний роман, мені здалося, що усі події трішечки пришвидшені,  усе відбувалося досить динамічно і я не могла наздогнати події та насолодитися читанням, але потім, десь так на сторінці 80-ій, я відшукала потрібний ритм читання і провалилася у вирій подій з головою…

Книга, про кохання, про розлуку, про «наслідки» Помаранчевої революції, про розчарування та… звичайно ж, про кохання. Мені здається, що от ще кілька книг Світлани Талан і її можна буде упевнено називати художнім літописцем історії України (маю на увазі «Розколоте небо», «Оголений нерв», «Купеля»).

Софія – приклад української роботящої, норовливої, але чесної та відданої дівчини, вона гордість дідуся Андрія, серце Сашка та спокуса Стася.

Що обере дівчина: одноманітне життя з все ще (а, може, поки що) коханим чоловіком-інвалідом чи безпечне та забезпечене «щастя» із досить симпатичним багатієм? Олеся, наприклад, відшукала своє щастя з багатієм, довірила йому свою дівочу долю... та чи не пошкодує?

У своєму романі, Світлана Талан, як завше –  мовчазний спостерігач, вона лише підняла завісу і дозволила нам тихенько разом із нею спостерігати. Вона не осуджує, не робить поспішних висновків, здається, що вона підтримує кожного героя, у неї нема улюблених, та нема ненависних, це уже ми, читачі, розподіляємо на чорне та біле увесь сюжет.

Я була вражена терпимістю та вірою Соні, впевнена, що такі риси дано не кожному.

Варто зазначити, що у книгу увійшли ще й оповідання, кожне з яких займає не більше кількох сторінок, але скільки ж у тих сторінках життя! Так саме життя.

Напевно, саме за усі вищеперераховані характеристики Світлана Талан залишається моєю улюбленою українською письменницею.

Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

текст писала Олена Горобець,

директор бібліотеки НАСОА

м. Київ

Останнє редагування Середа, 24 лютого 2016 12:20