Отже, Теодор Драйзер зобразив читачу типову Америку з її типовими маклерами, фінансистами та біржовими магнатами (інколи, читаючи цю книгу, я згадувала сучасний фільм «Вовк з Волт-стріт»). Якщо чесно, я узагалі далека від розуміння фінансового світу, тому мені було важкувато здогадуватися про сенс тих чи інших фінансових махінацій та передбачати їх результат, але головне – це дух книги, навіть якщо Ви не розумієте анічогісінько у світі фінансів, Френк Каупервуд – головний герой – Вам розповість усе і проведе крізь тенета бізнесу за собою.
Що ж з себе представляє головний герой? Френк Каупервуд любить усе прекрасне: нерухомість, меблі, картини, одяг… Він любить красу та витонченість. І одружився він із тендітною, дещо меланхолійною, томливою, стриманою жінкою. Спостерігаючи за розвитком любовної лінії я ніяк не могла повірити в те, що дві такі різні особи можуть віднайти свою половинку в одне одному… і правильно не вірила… Ех!
У романі безліч цікавих, закручених, не банальних сюжетних поворотів, я зачитувалася роздумами головного героя про життя, шлюб, суспільство, державотворення. Цей роман дійсно читається з насолодою і змушує свого читача смакувати сюжет.
І, напевно, зараз саме час погодитися або ж відхилити твердження про схожість двох трилогій. Ренд і Драйзер, так чи ні… На мою думку – ні, вони абсолютно різні, і тут справа зовсім не в тому, що спільне у них – бізнес, махінації та грошові операції, а різне те, що в одному романі головний герой – чоловік, а в іншому – жінка. Ні, це все прозаїчно. У цих романах різні душі, різна глибина думки, а з іншого боку – вони рівносильні, але їх неможливо поставити разом на одну полицю, як таких, що схожі між собою. Отакий парадокс!
Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.
Як долучитися до проекту, дивіться тут
текст писала Олена Горобець,
директор бібліотеки НАСОА
м. Київ