Menu

project UBA

Томас Тімайєр - «Скляне прокляття»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Виявила значну прогалину у читанні підліткової літератури, тож в цьому році вирішила однозначно бути в курсі різноманітності тем для підростаючого покоління. Скажу чесно, про автора я не знала анічогісінько, але яскрава обкладинка книги привернула мою увагу настільки, що я просто не змогла пройти повз. І лише згодом я дізналась, що автор працював ілюстратором в декількох провідних видавництвах Німеччини. Книга «Скляне прокляття», про яку я хочу розповісти, входить до загальної серії книг автора «Хроніки шукачів світів». В минулому році я прочитала першу книгу даної серії «Місто заклиначів дощу» і залишилась вельми задоволена сюжетом (хоча фантастичні історії ніколи не справляли на мене великого враження).  Книги серії Тімайєра стали надзвичайно популярними в Європі та були перекладені багатьма мовами. Тож, якщо ви любите пригоди, оповіді про подорожі в пошуках скарбів та зниклих суден, неймовірні відкриття —тоді це саме для вас.

А зараз трішечки про книгу. Уявіть собі загадковий африканський континент, що сповнений небезпек та таємниць. У самому його серці колись давно мешкав народ теллем, що володів дивовижними астрономічними знаннями. Протягом свого існування народ мав таємницю -  він охороняв особливий скарб. І так тривало доти, доки цей скарб не став причиною знищення цього народу. Історію, пов’язану з цим народом, вивчав у своїх дослідженнях етнограф Рихард Беллхайм. Відвідавши місце, що раніше було загадковим містом народу теллем, він повернувся аби розповісти світу про свої відкриття. Але повернувся він вже зовсім іншою людиною, а згодом просто зник. Його дружина звернулась по допомогу до друга родини – Карла Фрідріха фон Гумбольта. З цього часу і починається загадкова подорож вченого, що буде сповнена таємниць та пригод.

Завдяки опису приголомшливих місць, де розгортаються події, і відважних особистостей, Томас Тімайєр створив класичну пригодницьку історію, яка захоплює читача з першої до останньої сторінки. Манерою викладу та захопливістю сюжету його книги дуже схожі з творчістю знаменитого Жуля Верна. Тож, із впевненістю можна сказати, що історії Томаса Тімайєра стали сучасною класикою пригодницького роману. Книга дійсно мене захопила, тож маю мету прочитати всю серію. Враховуючи, що це вже друга прочитана мною книга «Хронік шукачів скарбів» (і обидві справили на мене неабияке враження), я з впевненістю можу сказати, що рекомендую ці книги для читання (і не лише підліткам).

 

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Четвер, 08 лютого 2018 19:15