Menu

project UBA

Володимир Лис - «Камінь посеред саду»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Книга Володимира Лиса «Камінь посеред саду», видана 2005 року, є яскравим прикладом того, як рік від року автор удосконалює свою майстерність. Адже, якщо порівняти її з такими романами як «Століття Якова», «Соло для Соломії» та «Країна гіркої ніжності» відразу впадає в око колосальна різниця!

Роман «Камінь посеред саду» - це, швидше за все, спроба головного героя Андрія Трояна виправдати себе та свій вчинок. Читаючи роман сторінка за сторінкою, я спостерігала як руйнується «маленький світ» головного героя і як Андрій безпорадно намагається його врятувати.

Спочатку мені було страшенно нудно читати цей літопис безпорадного життя, а потім на мене напав дикий песимізм.

Здавалося, чого ж тобі, Андрію, не вистачає? У тебе є дружина, донька, робота, квартира. Але в один момент його покидає дружина та забирає доньку… І, напевно, саме це стало переломним моментом у його житті. Він не виправдав чужих (та й своїх) сподівань. Він намагається щось вдіяти, але вже пізно. А може ще не пізно? Може, це він не так налаштований?

Взагалі, я таких людей, як Андрій Троян, не розумію. Він якийсь такий безпорадний, безпомічний та, одночасно, нікчемний…

Загалом, сюжет хороший, але, за моєю суб’єктивною думкою, чомусь автору не вдалося його зробити настільки сильним, щоб читачеві захотілося щось змінити у своєму власному житті, заради своїх сподівань та мрій.

        Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

 

текст писала Олена Горобець,

м. Київ

Останнє редагування Понеділок, 25 травня 2015 11:59