Menu

project UBA

Ян Кеффелек - «Варварські весілля»

 

"Письменники рекомендують..."

 

Про існування цієї книжки французького автора я не знала – мені її дала почитати подруга. Зарубіжних авторів давно не читала, бо вже кілька літ, як з головою поринула в українську (переважно сучасну) літературу. Але за вражаючою сюжетністю і психологізмом мені згадався ще один роман, теж французького, автора – Т’єррі Жонке «Тарантул, або шкіра, в якій я живу», котра теж вразила мене свого часу.

Отож. Враження від прочитання неоднозначні, бо книга психологічно непроста. Хоч назва та й обкладинка трохи дивна: на книжковій полиці на неї уваги точно не звернула би. Книжка – про складну (аби не сказати «страшну») долю хлопчика, котрий з’явився на світ внаслідок зґвалтування 15-річної дівчини, котра так і не стала йому матір’ю – тією, справжньою. Внутрішній світ хлопчика, котрий початок свого життя провів замкненим на горищі, а частину – в закладі для душевно-вільних людей, описано дуже глибоко. Незважаючи на те, що хлопчик не знав материнської любові, до останнього подиху він плекав Любов до Матері в своєму серці, ідеалізував її, виправдовував її нелюбов. Власне, це сакрально-важливе слово «мама» йому вдалось вимовити лише на останніх сторінках книги...

Не буду радити цю книгу людям зі слабкою психікою. Вона дійсно дуже непроста. А тим, кого цікавлять психологізм і внутрішній світ своєрідних персонажів – як-то кажуть, саме те.

 

         Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

текст писала Алла Рогашко
м. Рівне

Останнє редагування Вівторок, 24 листопада 2015 11:02