Menu

project UBA

Ю Несбьо - «Нетопир»

 

Не "Бібліотекарі рекомендують..."

 

Автор вже роки дуже популярний. Принаймні тут, в Словаччині, в нашому маленькому містечку, вітрини книжкових магазинів просто заставлені його книжками. Бестселери, лідери продаж і так далі. Книжки в жанрі кримінального детективу про пригоди такого собі норвезького поліцейського Харрі Холле. Кожна книжка – окрема історія, окремий злочин і не дуже харизматичний головний герой, який їх розслідує. Ну… це на мій смак головний герой нехаризматичний, хоча, мені навіть трохи дивно, що з моєю любов’ю до всього «не такого, як всі», він мені не вподобався. Адже Харрі Холле весь такий неправильний, нестандартний і не завжди діє в рамках закону, який представляє.

«Нетопир» перша з серії книжок про пригоди цього поліцейського, і якщо чесно, я сподівалася, що це будуть мега цікаві детективні історії, які прочитаються на одному диханні. І що там буде навіть трохи чогось такого містичного, зважаючи на назву. Що вам сказати про цю першу книжку… не вразила, не зачепила, не зацікавила. І я навіть не знаю чому - розумію, що книжка цілком на мій смак, і все там таке, що мені точно мало би сподобатися, але мене чогось "не затягнуло в історію".

За сюжетом (без спойлерства) Харрі розслідує вбивство своєї землячки в Австралії, де об’явився сексуальний маніяк. Як вже писала, сюжет цікавий, але не затягує. Багато описів і історій про Австралію, місцями навіть трохи цікаві, але якось збивають з пантелику, бо майже не мають до сюжету жодного відношення. Весь час крутиться думка «до чого тут це?»

Дальше – в чому приємність читати детектив? Щоб самому розгадати таємницю злочину, дізнатися, хто ж та падлюка, яка ґвалтує і душить дівчат на право і на ліво і чому вона це робить? Так от, такої приємності я не мала, бо маніяка вичислила аж тоді, коли на нього прямим текстом було вказано в книжці, та й то ніяк не могла врозуміти, яким боком він там став маніяком. А мотив! Ну ні, мотив бомбовий, але до такого ви би точно не додумалися.

Після прочитання книжки особисто в мене лишилося враження якогось невдоволення: і книжкою, і собою… бо, як це так - я не догадалася, хто злочинець?! А з іншого боку, розумієш, що догадатися було не так вже й реально, бо автор практично не дає читачеві такого шансу: якихось зачіпок чи інших підказок про маніяка не дуже багато.

Але може то я така вузькозора, що не можу вгледіти натяки автора на те, хто ж там маніяк?

Коротше, якщо хтось таки читав, поділіться враженнями, бо я нагуглила цілу купу відгуків читачів, які просто в захваті від цієї книжки і всіх інших теж, а я таки не можу зрозуміти – чому?!

І воно мене мучить;)

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

 Текст писала Юлія Слабак,

блогер,

м.Левіце, Словаччина

Останнє редагування Четвер, 11 червня 2015 11:07