Menu

project UBA

Ю Несбьо - “Син”

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

Якщо хтось із маститих голлівудських режисерів шукає сюжет для майбутнього міні-серіалу в жанрі трилера, то хай бере цю книгу. Постійна напруга, ріки крові, "продажні" поліцейські, вбивці, які вбивають вбивць — усе це забезпечить можливому серіалу мільйони глядачів та комерційний успіх.

Головна проблема — це знайти відповідного актора для головної ролі. А це зробити неймовірно важко. Ось посудіть самі. Він може роками "сидіти" на героїні, а потім одного дня спокійно зав’язати. Він може холоднокровно вбити людину, а потім стояти і оплакувати її. Він навіть може прийняти сповідь у свого найпринциповішого ворога, який погубив його родину… І навіть пробачити його, звичайно, після вбивства…

У головному герої воєдино сплелись дві протилежності. Він ніби і кристально чистий, як князь Мишкін чи як старозавітний святий, а паралельно він професійний кілер а-ля Джейсон Стетхем у будь-якій своїй ролі.

Звичайно, він вбиває не просто так. Він мститься за себе і за батька. Він мститься за те, що втратив родину, що став наркоманом, що взяв на себе десятки злочинів, в яких не був винним, тільки щоб отримати чергову дозу. Він мститься за інших. І як будь-який персонаж, що виступає проти організованої злочинності, він мститься через загальнолюдську несправедливість.

Герой, який вбиває злочинців, в уяві читачів/глядачів одразу отримує ореол позитивного. І байдуже, що при цьому відбувається черговий злочин. Головне, що втілюється у життя найдавніше правило "Око за око, зуб за зуб". Ти вбив людину, отже ти маєш стати жертвою вбивства.

У книзі є ще один персонаж, на роль якого важко буде підібрати актора. Це досвідчений, але пристарілий поліцейський. Він чітко помічає усі найменші деталі злочину, оперативно розуміє, коли слідство намагаються повести по хибному шляху. На перший погляд, він здається неймовірно позитивним героєм, але в глибині його душі теж криються свої демони. У цьому й головна реалістичність книги.

З перших сторінок роману читач потрапляє у лабіринт багатоходівок, який розкручується в трикутнику "поліція", "мафія" і "месник". Головна інтрига полягає в тому, хто вийде переможцем з подібної ситуації. Або хоча б залишиться живим… 

        Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

текст писав Сергій Мірчук,

бібліотекар,

Барська районна бібліотека для дітей,

м. Бар

Останнє редагування Вівторок, 26 січня 2016 11:52