Menu

project UBA

Юрій Ковтун - «Тарасові музи»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

«Любов – є життєдайний вогонь у душі людини. І все, що створено людиною під впливом цього божественного почуття відзначено печаттю життя і поезії».

Ці рядки належать геніальному Тарасу Григоровичу Шевченку. Я рекомендую вам прочитати книгу, яка допоможе дізнатися більше  про характер і долю великого поета, проникнути у найпотаємніші куточки його складної і своєрідної душі. Це – книга Юрія Ковтуна «Тарасові музи». У ній розповідається про сердечні  почуття Тараса Григоровича, про жінок, що надихали його на створення невмирущих творів.

Коли читаєш цю книгу, відкриваєш  для себе нового Шевченка. З перших сторінок перед нами постає молодий Тарас: надзвичайно жвавий, товариський, привабливий зовні. Він має веселу вдачу та гострий розум. Долаючи непорозуміння, нестатки, душевні негаразди, юнак щиро радіє своєму звільненню від кріпацтва, цілковито поринає у культурне середовище країни. Перед ним відкривається нове життя. Емоційний, чутливий Тарас часто закохується. Та доля не була прихильна до нього, особисте життя не складалося, а найзаповітніша мрія про створення родини так і залишилася мрією на все життя. Перед читачем з’являються образи  прекрасних жінок, що полонили серце поета. Автор захопливо описує його перше кохання до сусідської дівчини Оксани Коваленко, пристрасне – до Марії Європеус, заборонене – до заміжньої Ганни Закревської, нерозділене – до 16-річної Катерини Піунової.

Познайомившись з кріпачкою Ликерою Полусмаковою, Шевченко щиро закохався, мав намір одружитися, дівчина погоджується вийти за нього…Але і на цей раз на Тараса Григоровича чекало глибоке розчарування…

Особливе місце у житті і творчості Шевченка належить Варварі Репніній, княжні, правнучці гетьмана Кирила Розумовського. Освічена, інтелігентна, добра душею, вона високо цінувала талант Тараса Григоровича. Між ними запанувала дружба, а згодом Репніна зрозуміла, що Шевченко повністю заполонив її серце, вона щиро і віддано покохала його… Про те, як склалися їхні стосунки далі, ви дізнаєтесь, прочитавши книгу, яку я вам рекомендую.

Видання дуже гарно ілюстроване. Крім того, що автор яскраво описує зовнішність жінок, ви можете ще і розглянути їхні портрети, намальовані Тарасом Григоровичем, та деякі фото.

У кінці книги – уривки з листів Т. Г. Шевченка до К. Піунової, В. Репніної, М. Максимович та Марка Вовчка.

Книга Ю. Ковтуна « Тарасові музи» варта уваги, прочитайте її – і ви не пошкодуєте!

        Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

Текст писала Світлана Леоненко,

головний бібліотекар наукової бібліотеки

Чернігівського національного

педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка

м.Чернігів

 

Останнє редагування Четвер, 17 березня 2016 15:37