Menu

project UBA

Юта Трайбер - «Синє озеро сьогодні зелене»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Продовжую своє знайомство з підлітковою літературою, тож цього разу обрала для читання вельми проблематичну книгу. Зараз спробую пояснити чому. Австрійська письменниця Юта Трайбер пише переважно для молоді, при чому межі між дорослою літературою аж занадто розпливчасті, як на мене. Найперше – мене здивувала анотація книги, де розкривається повністю її проблематика.

Дівчинку звати Гізела. Їй 17. І вона вагітна. Справи дійсно не дуже, адже хлопця вона не кохає і аж занадто пізно це зрозуміла. А ще вона вчиться в школі, і попереду в неї іспити та випускний. Досить відверто написано там про все це, іноді навіть самій було трішки соромно читати. Але, напевно, книга написана для дівчаток, які опинились у такій самій ситуації. Абсурдність просто вражає, адже все сталось якось по дурному та несподівано, описані всі вагання і переживання з приводу «лишити-не лишити дитину».

Чесно кажучи, перша частина книги, так би мовити «ДО» прийняття рішення сповнена повчальності та певної мудрості, адже йде внутрішня боротьба головної героїні, яка знаходиться на межі нервового зриву і не має жодного уявлення як жити далі. Друга частина більш цінна метаморфозами Гізели, яка вже все для себе вирішила, але й досі не знає як жити далі. Розкривається вічне питання стосунків між батьками та дітьми (в даному випадку мама-донька), демонструється яскравий приклад підліткової дружби, навчання у школі. Дуже чітко можна дослідити ізольованість головної героїні від світу, що дуже характерно для сучасних підлітків.

Із позначкою «13+» я готова сперечатись до втрати пульсу, адже порекомендувати цю книгу дівчаткам 13-14 років я просто не можу, адже, як на мене, книга вчить не лише як робити не треба, а й ЩО потрібно робити, якщо вже так сталось. Авторка певним чином виправдовує Гізелу (принаймні мені так здалось), демонструючи в сюжеті що не все так погано і життя триває.

Тоді постає питання про те, кому ж можна порекомендувати книгу. Для себе я вирішила, що така книга підійшла би дівчатам 10-11 класів у вигляді виховної превентивної літератури. Але я ні в якому разі не відхиляю можливості читання цієї книги молодшими дівчатами, адже тема їх однозначно зацікавить. Хочеться ще згадати незвичайну назву для цієї книги, але нехай це залишиться таємницею (адже досить символічно вона прописана у творі).

Для себе я зробила певне відкриття у напрямку підліткової літератури і маю бажання прочитати книги на тему підліткової проблематики, а вже потім буду вирішувати чи радити їх для читання.

 

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Четвер, 22 лютого 2018 17:12