Menu

project UBA

Жоель Діккер «Правда про справу Гаррі Квеберта»

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Чесно кажучи, цю книгу мені було в сто разів краще читати, ніж писати про неї. Враховуючи той факт, що книга підкорила моє серце як один з яскравих прикладів першокласного детектива, не сказати про неї я просто не маю права. Так вже сталось, що дуже часто бачила її у відгуках провідних вітчизняних та закордонних букблогерів, тож беззаперечно для себе вирішила прочитати. І не помилилась у виборі.

Книга «Правда про справу Гаррі Квеберта» підкорила літературний світ, адже відразу після її виходу 27-річний французький автор  Жоель Діккер отримав безліч нагород. Сьогодні роман перекладений понад 30 мовами світу, а це, вибачте, вже привід для читання. Але вся справа в сюжеті. Давно такого не читала!

Молодий письменник Маркус Гольдман, увійшов стрімко в літературні кола завдяки єдиному, але неймовірно популярному своєму роману. Він майже щасливий! Враховуючи той факт, що Маркусові вдалось підписати контракт з одним з провідних видавництв, він має подати до розгляду наступний свій роман-шедевр, але є проблема – він не знає про що писати. Це так звана письменницька криза, що так знайома тим, кому закрутила голову світова слава. Час спливає і молодий автор розуміє своє складне становище. Тому за допомогою він звертається до свого викладача в минулому, свого ментора, завдяки якому, власне, він і став відомим письменником. Гаррі Квеберт живе в невеличкому містечку, досі викладає в університеті і на його рахунку лише один бестселер, більше він не писав.

Маркус приїздить до свого учителя на запрошення, тож сподівається на повернення свого натхнення. Натхнення повернулось, але у вигляді  реального розслідування. Його вчителя звинувачують у вбивстві молодої Ноли Каллерган, що сталось 30 років тому: дівчина без сліду зникла, а зараз її рештки знайшли в саду у Гаррі Квеберта. Маркус впевнений у невинуватості свого наставника і вирішує самостійно розібратись у цій заплутаній справі. Виявляється правда про Гаррі Квеберта не така, якої сподівався Маркус. А містечко, в якому стались ці страшні події, зберігає безліч таємниць: всі все розказують, але ніхто не каже правду. Чи винен насправді відомий письменник? Що насправді сталось того далекого серпня 1975 року? На ці питання і шукатиме відповіді Маркус Гольдман.

Історія настільки заплутана, що читач починає підозрювати кожного. Але розгадка в самому кінці, й така, що просто виносить мозок. Сюжет захопливий, переклад крутезний, герої прописані настільки вдало, що просто захоплюєшся авторською манерою викладу. Дуже сподобались часові подорожі у минуле, у 1975 рік-рік вбивства Ноли Каллерган. Сподобались окремі розповіді жителів містечка, дуже атмостерні історії. А головне – розкриття таємниць! І на останок, для книгоманів буде цікавим той факт, що це книга про книги, тож майте на увазі!

Однозначно рекомендую для читання!

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Неділя, 02 вересня 2018 22:21