Windows go biking”: бібліотечні велопробіги
«Велосипед – тренажер для тіла, а книга та читання – тренажер для розуму і душі.»
Впродовж квітня-вересня 2015 року координатори бібліотечних ресурсних центрів "Вікно в Америку" у м. Тернопіль, Луцьк, Дніпропетровськ та Полтава за сприяння Посольства США організовували велофлешмоби в різних містах України з метою популяризації читання, діяльності бібліотек та американських куточків зокрема, а також здорового способу життя.
Проект відбувався у кілька етапів.Координатори центрів у короткому візиті відвідали американські куточки у інших містах, обмінялися досвідом та ідеями з колегами-бібліотекарями. Разом із волонтерами Корпусу Миру та відвідувачами бібліотеки працівники успішно популяризували здоровий спосіб життя, велопробіги та читання книг як корисні способи проведення дозвілля. Учасники проекту позиціонували бібліотеку як центр всебічного розвитку молоді.
Велофлешмоби в кожному місті впродовж двох днів супроводжувалися культурно-просвітницькими заходами: спільними засіданнями Клубу спілкування англійською мовою (що діють у кожному центрі), міні-тренінгами, презентаціями, вікторинами, тощо, що зміцнило рівень володіння англійською мовою та знання відвідувачів центрів про США; покращило їх комунікаційні та лідерські навики.
Окрім того, у вересні в Тернополі, Луцьку, Полтаві та Дніпропетровську з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек відбулися додаткові бібліотечні заходи: фото-вікторина «Американські зірки на велосипедах» (м. Дніпропетровськ), ретровелопарад у стилі 60-х (м. Полтава), бібліотечна велоекскурсія (м. Луцьк) літературний велоквест (м. Тернопіль) та урочисті відкриття бібліотечних велопарковок.
Завдяки проекту нам вдалося об’єднати Східні, Північні та Західні області, порівняти особливості діяльності та становище бібліотек у різних містах України, популяризувати та підвищити їх імідж серед населення, залучити нових відвідувачів, зміцнити взаєморозуміння і співробітництво між центрами "Вікно в Америку", а також між Україною та Сполученими Штатами.
Спільно у проекті взяли активну участь біля 700 учасників. Крім того, більше 2000 потенційних відвідувачів отримали рекламний флаєр із інформацією про діяльність центрів «Вікно в Америку» та бібліотек, у яких вони знаходяться.
Проект здійснив позитивний вплив на усіх учасників, забезпечив їх подальший професійний ріст, розвиток ділових та особистих контактів для здійснення нових проектів, зміцнив громаду, що сформувалася у центрах.
Кожен координатор "Вікна в Америку" інформував населення своєї області про проведення та результати проекту за допомогою ЗМІ (преса, радіо, телебачення), в Інтернеті (на сайтах бібліотек та спільному сайті американських куточків в Україні, сторінках центрів у соціальних мережах: Вконтакте, Facebook, Youtube, блогах), на дошках оголошень у навчальних закладах міст, в спортивних школах, туристичних центрах, неурядових молодіжних організаціях.
Загалом проект був висвітлений у понад 25 місцевих друкованих та Інтернет-виданнях, 5 репортажів на радіо, 9 виступів на телебаченні (2 в прямому ефірі), в тому числі сюжет у випуску новин ТСН за 4 липня 2015 року.
Короткі відео-ролики з велофлешмобів можна переглянути за посиланнями:
- https://www.youtube.com/watch?v=-QZm6axQweY&feature=youtu.be
- https://www.youtube.com/watch?v=NW9Kp0FZEuk&feature=youtu.be
- https://www.youtube.com/watch?v=WSP-9elniq4

Бібліотечний велофлешмоб «Windowsgobiking» у Тернополі (Квітень, 2015)

Бібліотечний велофлешмоб «Windowsgobiking» у Луцьку (Травень, 2015)

Бібліотечний велофлешмоб «Windowsgobiking» у Дніпропетровську (Липень, 2015)

Бібліотечний велофлешмоб «Windowsgobiking» у Полтаві (Серпень, 2015)
