Menu

project UBA

Мобільні телефони ефективно сприяють розвитку навичок читання і грамотності в країнах, що розвиваються, дослідження ЮНЕСКО, квітень, 2014 р.

ЮНЕСКО опублікувала доповідь, в якій демонструється, як використання мобільних технологій розвиває навички читання і сприяє грамотності в країнах, що розвиваються. Публікація доповіді, приурочена до Всесвітнього дня книги та авторського права 23 квітня 2014 року.

У доповіді «Читання в епоху мобільного зв'язку» зазначається, що сотні тисяч людей в даний час використовують мобільні пристрої в якості текстового порталу. Згідно з результатами дослідження, в країнах з нестачею книг, багато жителів читають уривки, оповідання та цілі книги на найпростіших пристроях з невеликими екранами.

Опублікована доповідь, перше в історії дослідження читацької аудиторії в країнах, що розвиваються, надає цінну інформацію про те, хто і як читає сьогодні на мобільних пристроях.

774 мільйони людей у всьому світі, включаючи 123 мільйони молодих людей, не вміють читати і писати, неграмотність зазвичай пов'язана з нестачею книг. Більшість людей в країнах Африки на південь від Сахари не мають жодної книги, а школи в цьому регіоні рідко забезпечують учнів підручниками.

У доповіді наводяться дані, згідно з якими там, де книг не вистачає, все більшого поширення знаходять мобільні технології, в тому числі в найбідніших районах. За оцінками Міжнародного союзу електрозв'язку, з 7 мільярдів людей на Землі 6 мільярдів мають доступ до працюючого мобільному телефону.

Дослідження ЮНЕСКО «Читання в епоху мобільного зв'язку» проводилося в семи країнах, що розвиваються: Ефіопії, Гані, Індії, Нігерії, Пакистані, Уганді і Зімбабве. Дослідження, що ґрунтується на аналізі більше 4000 опитувань та відповідних змістовних інтерв'ю, показало, що:

- велика кількість людей (одна третина учасників дослідження) читає дітям казки з мобільних телефонів;

- жінки читають на мобільних пристроях набагато більше, ніж чоловіки (майже в шість разів більше, згідно з дослідженням);

- як чоловіки так і жінки, загалом, читають більше, коли вони починають читати на мобільних пристроях;

- багато з тих, хто недавно навчився грамоті і напівписьменні люди використовують свої мобільні телефони для пошуку текстів, відповідних їх навичкам читання.

Дослідження призначено для використання в якості «дорожньої карти» урядами, організаціями та окремими особами, які бажають застосовувати мобільні технології в цілях розповсюдження читання і грамотності. У доповіді рекомендується збільшити різноманітність контенту для читання з мобільних пристроїв з метою привернути увагу конкретних цільових груп, таких як батьки та вчителі; проводити просвітницькі та навчальні заходи з метою допомогти людям перетворити мобільні телефони в портали для читання; знизити витрати і усунути технологічні бар'єри до мобільного читання.

Фото галерея http://www.unesco.org/new/en/media-services/multimedia/photos/photo-gallery-mobile-reading/

Інфорграфіка http://visual.ly/reading-mobile-era 

Останнє редагування Четвер, 09 жовтня 2014 11:49