Menu

project UBA

Анатолій Тосс - «Американська історія»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Чи може людина пересилити себе? Піднятися над собою? Досягти мрії…

Сучасна чоловіча проза – достатньо цікавий жанр в літературі. Доволі захопливо спостерігати за тим, як автор чоловік веде розповідь від імені головної героїні. Але не просто розповідь, а історію, сповнену життєвих ситуацій та переживань, насичену психологізмом від початку до самого кінця. Таких знавців жіночої долі зовсім небагато, як не багато і тих, кому вдається розкрити психологічні мотиви жіночої поведінки.  Одного разу читала, сповнену неймовірних емоцій, книгу… Книгу, що раніше вже справляла на мене подібне враження, книгу, я б сказала, одкровення жіночих бажань та почуттів. І знову згадала Януша Вишневського та його «Самотність у мережі».

Анатолій Тос, донедавна невідомий мені автор, хоча світ він давно вже підкорив одним зі своїх романів «Фантазії жінки середнього віку», який було визнано Кращою книгою року.  Він народився в Москві, але з 1988 року живе в Бостоні. Бостон… Це місто стало рідним для героїні його роману «Американська історія», який я читала довго, вдумливо, насолоджуючись кожною сторінкою та кожним словом, адже так не хотілось вже мені дійти до кінця книги. Кінець книги – це, мабуть, найгірше, що може бути у книзі.

Багато хто знайомий з поняттям «американська мрія». Професор Ярослав Грицак зазначає, що «американська мрія» — це по простому «віра у те, що кожен новоприбулець при достатній мірі працьовитості, таланту і впертості може досягти вершків суспільства». А чи можна вірити в це, живучі в нашому світі? Чи можливо приїхати кудись, почавши все з нуля, і перемогти у боротьбі зі світом та з самим собою? Чи можна досягти вершини світу, не втративши при цьому себе?

«Американська історія» - книга, яка відповість читачу на всі ці питання, хоча кожний зрозуміє її зовсім по-своєму. Марина – емігрантка, що сповнена бажання вчитися та отримати роботу, мати гарну зарплатню, спілкуватися з друзями, мати цікаве, сповнене пригод та неймовірних вражень, життя. Але все змінила одна лише зустріч… Навіть не так, один погляд. Він був старший, досвідченіший, неймовірно гарний і незвичний геній свого часу. Як цікаво, що одна людина може змінити у твоєму житті все, змінити життя, я б сказала. Так сталося із ще юною дівчиною Мариною. Марк навчив її жити, жити по-іншому, жити заради мети… І ніщо не повинно було ставати на заваді меті підкорити світ. Любовний зв'язок двох людей з часом стає боротьбою поглядів, світогляду, жорстокою боротьбою характерів та сподівань.

А коли досягнеш ти цієї мети, що ж буде далі? Створювати собі нову мету? Підкорювати нові горизонти? Проживати своє вже напівпрожите  життя заново, створюючи при цьому ілюзію? Книга, сповнена філософії життя, безперечної життєвої мудрості, психологізму. Кожна її сторінка варта того часу, щоб прочитати її двічі. Можливо якось трохи віддалено я спробувала вас, читачі, зацікавити сюжетом, але я не автор, я не зможу передати цей сюжет коротко і стисло, щоб ви одразу побігли у пошуках цієї книги. Та й не потрібно мені це. Кожна людина в певний проміжок свого життєвого шляху обернеться назад і буде згадувати, переоцінювати досягнуте, аналізувати та десь у глибині душі створювати свій інший життєвий сценарій. А що, якби… Так зробила ї героїня цієї книги.

Прочитавши книгу, відразу стало сумно… не тому, що книга така, а тому що сама ненароком переосмислила своє життя. А що, якби…

Читайте! Бібліотекарі рекомендують!


Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Понеділок, 26 жовтня 2015 12:23