Menu

project UBA

Гретхен Рубін - «Проект Щастя»

 

Не "Бібліотекарі рекомендують..."

 

Ще одна книжка (попередня – «Як мамі все встигнути»), яку можна використовувати на практиці і яка попала до мене теж випадково – я її спеціально не шукала,. Просто в книгарні вона аж просилася взяти її в руки і купити, бо була дуже яскрава, дуже дешева і мала дуже привабливу для мене назву «Проект Щастя». Авторка – американська журналістка Гретхен Рубін. Я читала словацькою, є російськомовне видання, українськомовного, на жаль, не знайшла.

Отож про книжку – це такий собі щоденник авторки, де розписано по маленьких кроках, як вона старалася стати щасливішою сама і зробити щасливішими людей навколо себе. Експеримент авторки по «робленню себе щасливішою» тривав рік і все, що вона для цього робила в книжці дуже детально розказано по місяцях. Кожен місяць року авторка присвячувала якійсь одній проблемці чи бажанню і місяць часу розбиралася з цим. Кожен наступний місяць авторка вносила в своє життя щось нове, при цьому продовжуючи робити все наплановане з попередніх місяців. Наприклад, в січні авторка постановила собі, що вона «буде заряджатися енергією» і для цього буде «…швидше лягати спати, більше рухатися, робити все енергійніше, зробить всі малоприємні справи, реорганізує простір навколо себе і все поскладає» Якось так…

Попри чіткі розплановані кроки, що, коли і як краще робити, в книжці багато філософії щастя, роздумів про те, що воно таке «щастя» і чому всі неодмінно хочуть бути щасливішими ніж вони є. Але філософії ненапруженої і легко сприйнятливої.

Особисто мені, з моїм постійним перфекціонізмом і любов’ю до всіляких планів та експериментів, книжка видалася цікавою і корисною. Не все мені з неї підходить, але дещо корисне для себе я з неї таки взяла.

Якщо вам здається, що ви не надто щасливі або ж просто стало нудно і ви хочете зробити життя цікавішим – почитайте, буде цікаво і може, навіть, корисно.

І навіть якщо ви абсолютно щаслива людина, книжка теж не буде нудною.

До речі, в інтернеті є цілі спільноти, учасники яких, керуючись цією книжкою, створювали свої проекти щастя, навіть на ютубі можете подивитися і послухати інших, які уже мають зпроектоване власне щастя.

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

 Текст писала Юлія Слабак,

блогер,

м.Левіце, Словаччина

Останнє редагування Четвер, 14 травня 2015 09:36