Menu

project UBA

Яна Дубинянська - “Фінал новорічної п’єси”

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Іноді просто диву даєшся, яким чином формується власний лист прочитаних книжок. І я навіть вже перестала вести який-небудь “маю прочитати”, бо він попросту не працює. Натомість я віддалася долі і покладаю вибір виключно на її смак. (Цікаво, в долі є смак?) Так само випадково мені до рук потрапила і книжка Яни Дубинянської “Фінал новорічної п’єси”. А всьому виною Жадан! Понесла я його “Біґ Мак” на другий поверх, на місце ставити. Він там стоїть скраєчку. Підрівняла книжечки і тут погляд за хвіст букви “Д” зачепився, а там стоїть “Три дні у Сиренополі” Яни Дубинянської, що теж мені випадково до рук свого часу потрапила. (Про ту історію я вже писала). Я здивувалася, що вона, виявляється, у фонді є. Це ж треба! І, звісно, на автоматі стала переглядати, що ще є поруч. Так і надибала “Фінал новорічної п'єси”.

Це казково-чарівна книжка. Втім, саме такою і має бути щось, що присвячується цьому святу, хіба ні? У цієї авторки яскраво-кольорова мова. (Цікаво, чи кажуть таке про мову?) Красиві образи. Картинка перед уявою постає наче жива. І наче ж написано просто, але якось так відразу і яскраво передано і погоду, і настрій, і от була зима - “мокрий сніг в обличчя”. А тут вже тобі далека країна і море і “мережані завіси ледве ворушаться, - отже, на морі все ще штиль…”

У цієї авторки дуже реалістичні образи. Кожний герой, з найменшою роллю - має залізне алібі на своє існування. Є живим, справжнім. Навіть, коли його там могло б і не бути. Навіть, коли йому, герою, міняють долю.

А, так, я ж не розповіла. Авторка, своєю волею зробила частину героїв сценаристами, що пишуть новорічну п’єсу. А у Новий рік що стається? Так, збуваються мрії. Чи може сценаріст (читай автор), уявити себе чарівником і змінити долі реальних людей? Що як все це відбувається насправді? Чи не потягнуть ці зміни за собою низку трагічних подій? Чи не стане картати себе такий “чарівник”, що втрутився у життя мало знайомих людей.

А що оберуть люди, в чиє життя втрутилися? Змінених себе, з новими перспективами, але й з новими трагедіями чи зробити все як було? А чи було дійсно добре? Чи, може, та ну його… А як же ті, хто був рідним там, у тому житті? Невже вони просто викреслять тебе? А раптом ні?

Фінал новорічної п'єси - то красива оповідь. Ідеально підпадає під настрій грудня, з його шаленим очікуванням на чудо. І досить несподівана, але така правильна кінцівка.

Бібліотекарі рекомендують! 

         Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

текст писала Юлія Чепурко,

провідний бібліотекар

бібліотеки ЧДУ імені Петра Могили,
м. Миколаїв

Останнє редагування Понеділок, 21 грудня 2015 12:33