Menu

project UBA

Андреас Эшбах - “Один триллион долларов. В погоне за мечтой”

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Що насправді отримує людина, коли до її рук потрапляє тисяча мільярдів доларів?

 

«Женщины – ключ ко всему… Повсюду, где женщины образованны и свободны, рождаемость сокращается до разумных пределов. Повсюду, где женщины могут иметь собственность, вместо того, чтобы быть ею, уровень жизни поднимается до такой степени, что позволяет думать о защите окружающей среды. Во многих проектах помощи развивающимся странам деньги в руки получают практически одни женщины, потому что они с этими деньгами могут что-то улучшить, в то время как мужчины просто пропьют их или купят себе золотые наручные часы»

Эшбах А. Триллион долларов.

 

Чи мріяли Ви коли-небудь бути найбагатшою людиною на світі? Напевно, що так! Тоді б Ви придбали одяг, який зробить Вас найпривабливішими, авто, яке б одразу привертало увагу тільки до Вас, будинок, який викликав би захоплення своїми розмірами та красою. Ну, звичайно, - подорожі до екзотичних країн. Ну, можливо, - колекціонування чогось дуже рідкісного і коштовного. Ну, ймовірно, - вклали б деякі кошти у благодійність, допомогли б своїм родичам. Але, уявіть, що все це Ви зробили, а грошей ще багато, вони примножуються щоденно… Що робити в такому разі?

У схожій ситуації опинився Джон Фонтанеллі – герой роману Андреаса Ешбаха (до речі, Ешбах – на даний момент найпопулярніший у Німеччині письменник-фантаст) «Один трильйон доларів». Такий собі Джон, нічим не примітний, заробляє тим, що розносить піццу, і зірок з неба не хапає… Аж ось отримує він спадок (не мало, не багато) - трильйон доларів (1 000 000 000 000), а на додачу до спадку – родинну легенду.

 

За цією легендою, Джон повинен врятувати людство від самознищення. Наша планета зараз вкрай перенаселена, ресурси її вичерпуються з шаленою швидкістю, природа її стає все більш непридатною для життя – таку ситуацію і повинен виправити своїм розумом і грошима найбагатший у світі спадкоємець. Та вся біда у тому, що ніяк не може зрозуміти Джон, як і куди вкласти свої мільярди, щоб вони принесли користь людству. І тут уже до пошуків відповіді долучається й Ви особисто. Разом з героєм, відкриваючи для себе секрети світової економіки, влади, політики, права, екології… , долучаєтеся до глобальних проблем людства та шляхів їх вирішення.

 

Про фінал історії розповідати не буду, щоб не відбивати інтересу, якщо самі захочете прочитати.

Коротко про книгу можна сказати так: цікава, пізнавальна, наштовхує на роздуми і не відпускає уваги читача до останньої сторінки.

 

Лейтмотив твору: великі гроші – величезна відповідальність перед людьми.

 

 Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Текст писала Устименко Наталія,
бібліотекар чит. залу ЦМБ ім. Т. Шевченка;

м. Суми

Останнє редагування Понеділок, 30 березня 2015 18:17