Menu

project UBA

Анна Борисова - “Vremena Goda”

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

“Ты и стоишь так вечно, тринадцатилетняя Сашенька.

Ничто не исчезает. Просто становится невидимым.

Но я, слепая, умею видеть, и я тебя вижу…”

Анна Борисова. Vremena Goda

Думаю, кожний бібліотекар точно знає, хто ховається під ім’ям Анни Борисової. Хто, раптом, не знає, на цих строках піде гуглити… Власно для мене ця людина є певним еталоном того, як треба сьогодні писати книги. А людина, думку якої я поважаю і довіряю як собі, назвала цього автора володарем письменницького Олімпу.

Книжка вражаючи красива! Я насолоджувалася кожним словом. Я була безмежно розчарована, коли все закінчилося. Я ходила під впливом ще кілька днів і ще певний час не могла розпочати нічого нового, аби не перебивати враження.

«Господи Иисусе, заклинаю Тебя! Сделай так, чтобы я никогда-никогда ничего не забыла! Чтобы никогда не успокоилась, никогда не смеялась над собою прежней! Чтобы я никогда не предала ни его, ни себя, ни эту весну, ни свою любовь!»

(Молитва была услышана. Прошел почти век, а я ничего не забыла.

И мне не смешно.)

Анна Борисова. Vremena Goda

Уявіть собі, що вам сто п'ять років.  Уявіть собі, що ви не впали у маразм, у вас немає старчої деменції і ви маєте відмінну пам'ять. Уявили? Продовжуємо. Останні п’ятнадцять років ви підключені до апарату життєзабезпечення. Діагноз лікарів кома. А тепер найголовніше. Лікарі помилилися із діагнозом. І ви усі ці роки знаходитесь у свідомості. Пастка сильного серця та відмінних легень. Гробниця похованого заживо. І все що лишається - це спогади. Адже пам'ять у неї відмінна.

“Это конец марта восемнадцатого года. Я нынешняя отлично знаю, что по-настоящему страшные времена впереди: Чрезвычайка еще не обзавелась расстрельными подвалами, семь рублей – все равно деньги, и даже извозчики пока не исчезли. Но мне тринадцатилетней кажется, что настал конец света, уже протрубил последний ангел и сейчас, через несколько минут, на землю опустится вечная тьма. Россия умерла, город умер, а как только уедет Давид, я тоже умру.

Анна Борисова. Vremena Goda

Вона не боїться смерті. Навіть більше, вона має змогу припинити своє катування будь-якої хвилини. Але вона не може піти, не передавши результати дослідження усього свого життя. Не має права! За цим майбутнє людства!

“На рубеже девяностых моя работа наконец вошла в завершающую стадию, которая должна была продлиться еще пять лет. Свое открытие, которое, как я надеялась, изменит судьбы человечества, я планировала обнародовать в 1995 году, в день своего девяностолетия.

У меня было всё продумано, всё просчитано…”

Анна Борисова. Vremena Goda

Доля цієї жінки, доля людей, застиглих у часі, доля тих хто нічого не прагнув - вдало переплітається у романі. Та найбільше у цьому творі вражає відкрита кінцівка. Розум тобі чітко скаже: “Нічого не вийшло…” Але романтик всередені відповість: “Надія лишилася!”

“Иногда чудеса случаются.

Это мое прощальное открытие.

Может быть, самое важное…”

Анна Борисова. Vremena Goda

      Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

 

 

текст писала Юлія Чепурко,

 

провідний бібліотекар бібліотеки ЧДУ ім. Петра Могили,

 

м.Миколаєва

 

 

 

 

Останнє редагування Понеділок, 30 березня 2015 18:07