Menu

project UBA

Антон Санченко - «Левантійські канікули»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Цю повість включено у довгий список «Дитяча книжка року ВВС-2014». Але цінність її геть не в тому, чи визнана вона експертами з літературознавства. «Левантійські канікули» –  одна з небагатьох сучасних українських пригодницьких повістей для підлітків. І єдина – в жанрі мариністики.

 

Чи цікаво сучасним дітям читати щось окрім фентезі, містики і детективів? Кожен бібліотекар може відповісти на це питання ствердно але є одне «але». Серед розмаїття сучасних художніх творів для дітей в українському сегменті практично відсутній пригодницький жанр. Казка та фентезі панують і владарюють.

«Левантійські канікули» – це ніби сучасний варіант Жуля Верна помножений на Марка Твена. За примхою долі двоє восьмикласників потрапляють не на круїзний лайнер, а на вантажне судно, на якому мають провести свої літні канікули. Чорне, Азовське та Середземне моря; морські вузли, шторми і термінологія; страшні і веселі морські історії; історія України та Греції і багато інших цікавинок майстерно вплетені автором до полотна повісті. Книга вийшла барвиста і вдумлива. Що вже казати, коли вечорами уся наша родина читала її вголос, а син у мене якраз навчається у восьмому класі.

 

     Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

 

текст писала Валентина Захарченко-Бурцева,

Бібліотекар бібліотеки № 9 для дітей

ЦБС Шевченківського району,

м. Києв.

 

 

 

Останнє редагування Понеділок, 30 березня 2015 18:08