Menu

project UBA

Черненко А. - “Путешествие в страну А...”

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

Не перестаєш дивуватися, які надзвичайні і талановиті люди живуть у нашому місті. Ось, наприклад, дві феї-чарівниці: Аня Черненко та Юля Куліш придумали й сотворили маленьке диво – книгу «Путешествие в страну А.», до якої входить десяток картин та казок до них. Картини малювала Анна, вона – професійний архітектор, художник, але в Сумах більш відома як творець, так би мовити - «мама» ангелів. Ілюстрації можна розглядати годинами, дрібні детальки на них виписані дуже майстерно.

Складати казки до цих картин Анні допомагала журналістка Юлія Куліш, яка зараз працює у Києві.

Результатом такої творчої співпраці стала надзвичайно світла, тепла й натхненна книга «для дорослих дітей». Не виключено, що у її створенні авторкам допомагали якісь добрі вищі сили, бо коли відкриваєш першу сторінку, здається, що з книги лине ніжна музика, струменить світло, випурхують метелики і неземні пахощі лоскочуть уяву. Ця книга – немов прекрасна казкова країна, мешканці якої – ангели: Ангел, у якого є скарб, Ангел, який складає казки, Ангел, який любить зиму, Ангел міста і ще багато славних істот.

Я дуже люблю свої Суми, тому й сподобався найбільше Ангел міста. На картині він пролітає над Сумами, і добре видно наші головні міські пам’ятки – Спасо-Преображенський собор та Воскресенську церкву. І навіть герб сумський у ангела з собою.

«Ангел внимателен и заботлив к городу своему. Ангел здесь поливает клумбы, чтобы росли цветы. Оберегает детей и взрослых, глядя на них с высоты»

«Только так можно быть счастливым: если ты даришь свет, то грустить не придется – в этом и весь секрет»

Навіть мова, якою написано оповідки, - особлива: це вже не проза, але ще  й не вірші. Вона летюча, легка, яскрава і сердечна, схожа на прозоре мереживо, виплетене  зі слів.

Говорити добрі слова легко і приємно, і можна це робити практично без кінця. Але пора і честь знати. Наостанок хочу навести ще практичні поради з використання «Путешествия в страну А...»

Цією книгою можна декорувати помешкання. Просто відкрити на будь-якій сторінці – і кімната заграє новими барвами.

Так як книга дуже тепла, нею можна зігріватися в холоди: налив собі чаю, взяв книгу до рук, і – літо на душі!

Коли депресія – подивився на ангелів, згадав, що вони тебе бережуть від напасті, і життя починає налагоджуватися.

  Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

 

До речі, у рамках цього проекту це другий відгук на це видання. Відтепер Ви можете порівняти враження. Ось посилання на ще один відгук.

 

текст писала Наталія Устименко,

чит. зал Сумської ЦМБ ім. Т. Шевченко

м.Суми

Останнє редагування Понеділок, 30 березня 2015 18:33