Menu

project UBA

Даніел Кіз - «Квіти для Елджернона»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

У романі «Квіти для Елджернона», автор звертає увагу на споконвічні проблеми людяності, кохання, співчуття, можливостей людського розуму, одвічного маскування за ширмами.

Чи є у сучасному дорослому світі місце відкритості, дружелюбності, дитячості? Даний роман – це виклик достойним представникам Homo sapiens.

Варто зазначити, що роман дивує з першої сторінки – виявляється, що це особистий щоденник дитини, а може… зовсім не дитини?

Головний герой роману – Чарлі – розумововідстала людина, оточуючі його люблять, у нього багато друзів, а, можливо, так здається лише йому? Він живе один, батьки відмовилися від нього, відвідує спеціалізовану школу та мріє стати розумним – навчитися читати та писати, щоб виправдати надії матері та повернутися до рідних.

Наука не стоїть на місці, учені провели операцію по удосконаленню роботи головного мозку на мишеняті Елджерноні і тепер черга Чарлі. Яких розумових результатів досягнуть піддослідні та чи стане Чарлі у житті краще від того, що він буде розумним? Чи здійсниться його мрія?

Головний герой згадає своє дитинство, ті обставини завдячуючи яким він став одинаком. Він зустрінеться з батьком, матір’ю, сестрою, пізнає кохання. Але які  розчарування чекатимуть  його у свідомому житті?

Чим закінчаться історії Елджернона та Чарлі варто дізнатися прочитавши книгу. Перегорнувши останню сторінку роману читач буде дивитися на світ уже зовсім по іншому…

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

 Текст писала  Горобець Олена,

провідний бібліотекар

Національної наукової медичної бібліотеки України

Останнє редагування Понеділок, 30 березня 2015 18:20