Menu

project UBA

Деніел Кіз - «Квіти для Елджернона»

 

Не "Бібліотекарі рекомендують..."

 

«Життя – це плутанка лабіринтів»

В свої тридцять з гаком років Чарлі Гордон ледь вміє читати, писати та красномовно розмовляти, зате має непереборне бажання стати розумним.

Чарлі Гордон працює прибиральником у пекарні містера Доннера, який пообіцяв доглядати хлопця своєму другу, дядьку Чарлі. В пекарні Чарлі подобається працювати і його колеги, які при кожній нагоді  над ним кепкують та виставляють дурнем, але він називає це місце своєю домівкою і любить всіх тих людей.

Все міняється, коли з’являються  два професори в його житті , які здатні зробити з нього розумну людину. І тут починається найцікавіше… Вони йому пропонують взяти участь над одним експериментом, який здатний зробити зміни в його мозку. Для Чарлі це, як другий шанс в житті. Доля дає йому ще один шанс стати розумним, щоб він міг розмовляти на всіляки розумні теми та приймати участь у дискусіях, як він мріяв.  Він також знайомиться з вчителькою місіс Канніан, яка його вчить правильно писати та читати.

Чарлі Гордон почав дуже стрімко виявляти надзвичайні розумові здібності. Безліч прочитаних книг, наукових досліджень, вивчення 20 мов… Йому подобалось пізнавати світ, але з набутими знаннями він захотів і себе пізнати, хто він насправді, і про своє минуле… але чи буде він задоволений тим про що довідається?

Цікаво, що коли Чарлі отримав знання та можливість порівняти своє життя до та після, то старий Чарлі-недоумок йому більше подобається. Він отримав розум а з ним і самотність.

Чарлі пише дослідницьку роботу «Ефект Елджернона – Гордона», та доводить такий стрімкий розвиток  власного розуму…

Мені здається, що цей роман не потребує жодних додаткових слів. Він повний та має логічний кінець.

      Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Відгук надано у рамках "Читацької Спартакіади", ініційованої Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації

 

текст писала Олена Савчук,

м.Рівне

Останнє редагування П'ятниця, 13 березня 2015 15:13