Menu

project UBA

Дуглас Коупленд - «Ей, Нострадамус!»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

«Як стати іншим» – рецепт від Коупленда

Ще древні греки помітили, що людське життя дуже схоже на звичайну нитку. Так само поступово розмотується з первинного клубка, так само заплутується з іншими подібними нитками, так само свого часу розривається або закінчується. Взагалі, життя – така цікава штука, для якої при бажанні можна знайти безліч символічних аналогій. Але от, читаючи книгу Коупленда, думка насамперед наштовхується саме на образ нитки.

Все починається з маленької, але яскравої ниточки Шеріл. Шкільна активістка і просто красуня, вона стає обличчям, або точніше, образом Делбрукської трагедії (завжди головним персонажем подібних сумних подій стають ті, кого найбільше жаль). Тоді три школяра увірвалися в їдальню і почали розстрілювати своїх однолітків. «Бог ніде», «Бог зараз тут» – перед цією подією писала в щоденнику Шеріл. Писала машинально, але, як це зазвичай буває, або ловила зв'язок з чимось незбагненним, або просто потрапила в збіг. Ну і плюс люди завжди люблять шукати щось незрозуміле в найдрібніших збігах. Загалом, Шеріл – ниточка тоненька і коротенька, але зв’язано з нею дуже багато вузлів.

Один з таких вузлів веде до іншої тоненької і короткої нитки Джейсона. Він був хлопцем Шеріл і також став обличчям Делбрукської трагедії, примудрившись вбити кидком каменю одного із стрільців. Але геройство часто змішується з підлістю – це теж з тієї опери, що «люди завжди люблять». Тінь злочинної людської підозри впала і на Джейсона, і незважаючи на подальші вибачення і виправдання – осад у душі хлопця все ж залишився. Вузол, який вів від Шеріл, став поворотним у житті Джейсона. І він уже ніколи не зміг стати тим, яким був раніше.

Кажуть, люди ніколи не змінюються. Але все ж вони можуть усвідомлювати помилковість своїх колишніх принципів. А це вже дуже величезний крок. Якщо повертатися знову до образу нитки, то величезний крок – це величезний вузол. Це друге народження. Джейсон в один момент життя просто став таким, яким був раніше, і своїм прикладом підштовхнув кілька інших людей в один момент стати іншими.

Ця книга написана дуже особистою мовою, її герої начебто звертаються особисто до тебе. І тому вплив книги видається набагато сильнішим. Настільки, що в один момент можна стати іншим, зав’язавши новий вузол на нитці власного життя.

  Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

 

текст писав Сергій Мірчук,

 

бібліотекар,

 

Барська районна бібліотека для дітей,

 

м. Бар

 

Останнє редагування Понеділок, 30 березня 2015 18:33