Menu

project UBA

Елізабет Гілберт - «Їсти. Молитися. Любити»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

        Насамперед варто зазначити, що книга мене не вразила, взагалі. Подивившись спочатку фільм, який був знятий за мотивами роману (в головні ролі Джулія Робертс), від книги я очікувала фурорних вражень, але не так склалося як гадалося.  Це книга-розпач,  представлена в похмурих тонах, мало того, вона так написана, що навіть сонячне небо вмить стає похмурим від тих слів (пробачте за тавтологію, але так воно і є).

Отже, головна героїня роману – Ліз – письменниця та розчарована у сімейному житті жінка. У неї нібито все добре, але чогось не вистачає.  Шлюбна криза, стадія розлучення. Вона шукає кохання, але знаходить його не там та не тоді.  Щоб набратися нових сил та повернутися до життя, Ліз вирішує подорожувати і на її шляху три країни: Італія, Індонезія та Індія, саме там вона навчиться їсти із смаком, молитися з відкритим серцем та любити як вперше.

Хочу наголосити, що цей відгук – моя суб’єктивна думка, адже як сповіщає нам газета «New York Times»: «Написано свіжо та яскраво», але нічого свіжого я в тексті не знайшла, можливо, «свіжість» – це сповідь жінки, або ж розповіді про країни світу? Той, хто прочитає, зробить свої висновки, але все ж таки дана книга – це той рідкісний випадок, коли фільм краще.

Книга мені не сподобалася, але фільм я дивилася декілька разів із задоволенням.

 

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Горобець Олена,

 

провідний бібліотекар

 

Національної наукової медичної бібліотеки України

 

Останнє редагування Понеділок, 30 березня 2015 18:22