Menu

project UBA

Фенні Флегг - «Рай десь поряд»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Якщо Ви ще не знайомі із творчістю американської письменниці Фенні Флегг, тоді рекомендую зробити це як найшвидше, та розпочати із її твору  - «Рай десь поряд».

Добра історія, що викликає посмішку під час читання та після останньої сторінки залишає смачний присмак доброго та позитивного твору.

Головна героїня – тітка Елнер – вже літня жінка, що мешкає у маленькому місті Елмвуд-Спрингс, де всі знають один одного багато років, і нікого з мешканців вже  нічим не здивуєш. І одного разу ця досить таки авантюрна жінка … помирає. І що далі? Життя продовжується для усіх, хто її знав, але і для неї також. Але це не зовсім таке потойбічне життя, як його уявляють багато письменників. По інший бік життя, існує таке саме провінційне містечко Елмвуд-Спрингс, в якому живуть давні знайомі Елнер, але у зовсім неочікуваних для неї ролях.

І поки Елнер мандрує, її місто активно готується до поховальної церемонії. Друзі тітки Елнер пишуть некролог, замовляють квіти, та згадують усе гарне, що пов’язано із їх любою сусідкою та родичкою. Таким чином, читач поступово дізнається про життя Елнер, її добрі вчинки та зовсім неочікувані події життя.

Але як у старій добрій казці відбувається диво, і тітка Елнер повертається з потойбічного світу до своїх улюблених родичів та друзів, та, звичайно, до недопрацьованих справ. За час, що її не було, життя її друзів змінилось, бо вони стали кращими за для світлої пам’яті своєї улюбленої тітки Елнер.

Ця історія написана без жодного натяку на гостросюжетність або романтику, в ній нема карколомного сюжету, але вона навряд чи залишить байдужим, хоча змальовує просте життя у звичайному маленькому містечку, де живуть різні люди, добрі та не дуже, але всі вони намагаються прожити життя гідно та чесно, і в цьому їм допоміг приклад життя їх сусідки та подруги.

 Приємним бонусом до книги стає додаток із рецептами тих страв, що готували головні герої твору.

      Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

 

текст писала Лискова Катерина

ЦНБ ХНУ імені В. Н. Каразіна,

м. Харкова

 

Останнє редагування Вівторок, 17 березня 2015 14:05