Menu

project UBA

Фіалко Ніна - “Родинні гріхи”

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Люди  часто запитують у Бога: «Чим ми так тебе прогнівили?».

Ніна Фіалко дає відповідь на це в своїй книзі «Родинні гріхи»: «Все має корінь: квітка, трава, дерево. Ми про нього часто забуваємо, бо він у землі. Але ж корінь дає рослині живодайну силу! Виходить, що наші діди, прадіди, прапрадіди - аж до дванадцятого коліна - дають нам живодайну основу. А вона у них була така: ми на Землі тільки для того, щоб здати Іспит на Вічність, показати Господові Богу, чого вартує наша душа».

Книга «Родинні гріхи» на прикладі життя кількох поколінь доводить всім: «…гріх, який скоїла та чи інша людина, хтось із нащадків мусить спокутувати. Кожна людина отримує те, що для неї заслужили її предки, а нерідко - й вона сама…Людські гріхи, в яких не покаялися, падають - течуть на рід, отруюють наступні покоління».

Часто людина не замислюється над тим, що може її горе це покарання за її гріхи: «Якби людина хоч трішки переглядала свої вчинки і розкаювалась в них, то не доводилось б і  покутувати гріхи до смерті. Нічого в цьому житті даремно не минає…».  

Це в книзі зображено настільки переконливо, що читач мимоволі починає шукати подібні паралелі й у своєму житті чи у житті своїх знайомих.

«Родинні гріхи» - захоплива розповідь про постійну боротьбу українських селян за виживання, про історію села на Черкащині від дореволюційних часів - до кінця ХХ століття - крізь революцію, війни, голодомор, перебудову… На цьому фоні історії України розвивається історія роду Шевчуків та Маляренків, з яких вийшла головна героїня книги Тоня Маляренко. Ніна Фіалко детально досліджує історію цієї родини протягом майже століття, наочно акцентуючи увагу на гріхи, які карою лягають на бідного нащадка. Тоня - каліка з дитинства (так розплачувалась за гріхи своїх батьків: за їх нелюбов, за недогляд).  Її складна доля - від народження і до старості, де мало щастя і багато проблем, з яких головна героїня гідно знаходить вихід: і освіту здобула, і заміж вийшла, і дітей народила, і хвороби подолала, і старість з чоловіком зустрічає…  Все змогла як годиться зробити, гідно прожити, всім догодити… Багатьом її життя можна за  приклад взяти. Бо не всі вміють жити, у багатьох терпіння і розуміння не вистачає. Але, якщо народився, то трудись -  і душею, і тілом…  Як говорять старі люди в Україні: «Танцюй у решеті, та не потрапляй у дірки».

Особливо це стосується жінки, адже все на ній тримається: діти, господарство та й чоловік добрий, коли жінка розумна: «Родина - це мала держава, і якщо в родині нема толку, то звідки він візьметься у країні?» Ніна Фіалко закликає: «Шановні, вигорніть свою душу на світло й уважніше роздивіться, що там приховано за сімома замками! Очистіть свої душі для своїх нащадків, бо вони будуть покарані за нас і так триватиме безкінечно».

Автор підштовхує нас  до думки, що «…на землі є рай і пекло» і відповідно творять його самі люди: собі і своїм дітям.

Хто з цим може бути незгодним?

 Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

текст писала Мартюшова Олена,
заст. директора Сумської ЦБС,

ЦМБ ім. Т. Шевченка

м. Суми.

Останнє редагування Понеділок, 30 березня 2015 18:30