Menu

project UBA

Герман Кох - «Вечеря»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Нещастю завжди потрібна компанія.

Нещастя не переносить мовчання,

особливо незручного мовчання удвох.

Г. Кох «Вечеря»

 

Якщо вам до смаку сімейна драма під соусом детективної історії, Герман Кох запрошує вас на свою «Вечерю». І будьте готові, що проковтнете роман цього ще маловідомого широкому загалу голландця за одну ніч.

Здавалося б, звичайна сімейна трапеза: два брати з дружинами зібралися за вишуканою їжею обговорити якесь важливе питання. Фешенебельний ресторан в якості декорацій. Але іноді гарна обгортка ховає зіпсований продукт. Так само під шаром безпристрасної благопристойності можуть кипіти темні почуття.

Людина в умовах морального вибору — це і є головна страва, якою частує свого читача Герман Кох. Один вчинок рівною мірою змінює життя всіх головних героїв: колишнього вчителя історії Паула, його чарівної дружини Клер, Паулового брата Сержа — успішного політика, імовірного кандидата на пост прем’єр-міністра, ефектної Сержевої дружини Бабетти та дітей-підлітків обох подруж. Що кожен з них здатен зробити, щоб захистити свій звичний світ? І чи здатна людина з усіма її слабкостями протистояти спокусливому аромату зла й саморуйнування?

Про все це Кох пише простою, легкою мовою, але відточеною, наче лезо ножа. А його холоднувата, відсторонена манера — це спосіб зняти лискучу обгортку брехні та відчути всю гіркоту правди.

Після прочитання роману залишається саме гіркуватий післясмак. Вечеря закінчиться, посуд буде вимито, а на столи застелять свіжі скатертини. Але вибір вже зроблено. І вороття назад немає.

    Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

 

 Текст писала Марія Медведська,

Завідувачка сектору

з впровадження бібліотечних інновацій

Харківської обласної бібліотеки для юнацтва

 

Останнє редагування Понеділок, 30 березня 2015 18:11