Здавалося б, звичайна сімейна трапеза: два брати з дружинами зібралися за вишуканою їжею обговорити якесь важливе питання. Фешенебельний ресторан в якості декорацій. Але іноді гарна обгортка ховає зіпсований продукт. Так само під шаром безпристрасної благопристойності можуть кипіти темні почуття.
Людина в умовах морального вибору — це і є головна страва, якою частує свого читача Герман Кох. Один вчинок рівною мірою змінює життя всіх головних героїв: колишнього вчителя історії Паула, його чарівної дружини Клер, Паулового брата Сержа — успішного політика, імовірного кандидата на пост прем’єр-міністра, ефектної Сержевої дружини Бабетти та дітей-підлітків обох подруж. Що кожен з них здатен зробити, щоб захистити свій звичний світ? І чи здатна людина з усіма її слабкостями протистояти спокусливому аромату зла й саморуйнування?
Про все це Кох пише простою, легкою мовою, але відточеною, наче лезо ножа. А його холоднувата, відсторонена манера — це спосіб зняти лискучу обгортку брехні та відчути всю гіркоту правди.
Після прочитання роману залишається саме гіркуватий післясмак. Вечеря закінчиться, посуд буде вимито, а на столи застелять свіжі скатертини. Але вибір вже зроблено. І вороття назад немає.
Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.
Текст писала Марія Медведська,
Завідувачка сектору
з впровадження бібліотечних інновацій
Харківської обласної бібліотеки для юнацтва