Видання рясніє живими прикладами як повчального, так і розважального характеру. 9 травня 1927 р. газета «Прес» великим заголовком оголосила тріумфальне прибуття до Нью-Йорка двох французьких льотчиків. На жаль, літак з ними впав в Атлантичний океан. Газета, повністю дискредитована, припинила існування. Її працівники не читали «Підручник із журналістики»!
Книга І. Аньєса поступово вчить нас азам журналістики, щоби згодом ми стали професіоналами, а може і геніями засобів масової інформації. Як стверджує автор: «Журналістика – це професія, що опановується повністю у роботі. І вашою премією стане талант».
Чи використовуєте ви метод «вишуканих трупів» при написанні заголовку до статті? Ні? Ви багато втрачаєте, адже це один з найефективніших методів. І про це розповідає вищеназване видання.
Підручник охоплює величезний простір журналістики: від підготовки інтерв’ю до музики тексту. Його з легкістю можна використовувати в якості настільного довідника, тому що він відповідає на усі «як?», що виникають у журналіста в процесі роботи.
Як відібрати інформацію?
Як написати статтю?
Як напрацювати свій особистий стиль?
Як правильно висвітлити прес-конференцію?
Як писати для Інтернету?
На допомогу читачу у книзі також є алфавітний покажчик та словник, за допомогою якого ви дізнаєтесь, що таке нульовий номер, амперсанд, боло-боло, ембарго та багато чого іншого.
«Журналістика – це професія, де творчість і уява займають важливе місце в усьому процесі – від концепції газети до написання кожної статті».
«Підручник із журналістики» на своєму прикладі вчить журналіста бути різним, постійно шукати нове, питати себе: «Чи може це зацікавити моїх читачів» і, разом з тим, триматися правди – ідеалу, якого треба прагнути.
Видання представляє цінність та інтерес для усіх людей, які хочуть опанувати мистецтво журналістики, де б вони не працювали і чим не займалися. Адже кожен з нас у житті і журналіст, і читач, і очевидець.
Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.
текст писала Дарія Дейч,
Завідувач сектору науково-методичної роботи
науково-методичного відділу ОННБ
ім. М. Горького