Menu

project UBA

Ів Аньєс - «Підручник із журналістики»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

«Нудьга колись народилася з одноманітності»

Антуан Удар де ла Мотт

Якщо перефразувати відоме прислів’я, можна сказати, що книгу зустрічають по обкладинці, а проводжають по змісту. «Підручник із журналістики» Іва Аньєса – приємне поєднання привабливої форми та корисного наповнення.

У виданні докладно розглянуто весь спектр діяльності журналіста: пошук інформації, написання текстів, жанри журналістики, підбір ілюстрації та створення макетів. Книга не схожа на підручник, яким ми звикли його бачити. Матеріал сприймається легко: спосіб викладення, оформлення та розташування тексту, підбір тем та їх розкриття зручні та доступні для розуміння. Яку б сторінку ви не відкрили, на якому місці не зупинились, погляд натикається на щось цікаве.

Видання рясніє живими прикладами як повчального, так і розважального характеру. 9 травня 1927 р. газета «Прес» великим заголовком оголосила тріумфальне прибуття до Нью-Йорка двох французьких льотчиків. На жаль, літак з ними впав в Атлантичний океан. Газета, повністю дискредитована, припинила існування. Її працівники не читали «Підручник із журналістики»!

Книга І. Аньєса поступово вчить нас азам журналістики, щоби згодом ми стали професіоналами, а може і геніями засобів масової інформації. Як стверджує автор: «Журналістика – це професія, що опановується повністю у роботі. І вашою премією стане талант».

Чи використовуєте ви метод «вишуканих трупів» при написанні заголовку до статті? Ні? Ви багато втрачаєте, адже це один з найефективніших методів. І про це розповідає вищеназване видання.

Підручник охоплює величезний простір журналістики: від підготовки  інтерв’ю до музики тексту. Його з легкістю можна використовувати в якості настільного довідника, тому що він відповідає на усі «як?», що виникають у журналіста в процесі роботи.

Як відібрати інформацію?

Як написати статтю?

Як напрацювати свій особистий стиль?

Як правильно висвітлити прес-конференцію?

Як писати для Інтернету?

На допомогу читачу у книзі також є алфавітний покажчик та словник, за допомогою якого ви дізнаєтесь, що таке нульовий номер, амперсанд, боло-боло, ембарго та багато чого іншого.

«Журналістика – це професія, де творчість і уява займають важливе місце в усьому процесі – від концепції газети до написання кожної статті».

«Підручник із журналістики» на своєму прикладі вчить журналіста бути різним, постійно шукати нове, питати себе: «Чи може це зацікавити моїх читачів» і, разом з тим, триматися правди – ідеалу, якого треба прагнути.

Видання представляє цінність та інтерес для усіх людей, які хочуть опанувати мистецтво журналістики, де б вони не працювали і чим не займалися. Адже кожен з нас у житті і журналіст, і читач, і очевидець.

 

 Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

 

текст писала Дарія Дейч,

Завідувач сектору науково-методичної роботи

науково-методичного відділу ОННБ

ім. М. Горького

 

 

Останнє редагування Понеділок, 30 березня 2015 18:34