Menu

project UBA

Йонас Йонассон - "Сторічний старий, що виліз у вікно і пропав"

 

Не "Бібліотекарі рекомендують..."

 

«Все є так як є і буде так, як буде...»

Йонас Йонассон. "Сторічний старий, що виліз у вікно і пропав"

Це книжка з крихтою чорного гумору, іронії і ще чогось, чого так і не можу охарактеризувати. Книжка залишає приємні враження і ще таку хитру посмішку на один кутик губ.

Отже, головний герой Аллан Карлссон: сторічний дідо, який в житті пливе за течією і має інтерес в тому, щоб було що випити, що поїсти і де поспати, ну і щоб було хоч щось підірвати, бо Аллан любитель вибухівки. За все своє життя він, здається, так жодного разу і не розізлився ні на кого, бо є абсолютно спокійною людиною, вивести з рівноваги яку вдалося хіба що звичайнісінькій лисиці. Через це він і потрапив до будинку престарілих. І ще Аллан абсолютно аполітичний. Напевно, саме тому з ним за життя сталися всі ті речі, що сталися.

«Для пригод ніколи не буваєш старим...»

Йонас Йонассон. "Сторічний старий, що виліз у вікно і пропав"

Розповідь ведеться в двох часових просторах. В теперішньому часі, де Аллан з чемоданом їде, куди йому їдеться, зустрічає різних цікавих людей, встигає побути і жертвою, викраденою злочинною організацією, і маньяком, якого звинувачують у потрійному вбивстві.

Одночасно описується і все сторічне життя Аллана.

А тепер уявіть собі, що отой старенький дідо рівно через сто років ні з того ні з сього бере і втікає з дому престарілих якраз перед святкуванням власного сотого дня народження. Втікає просто так, бо йому нудно і дід хоче померти з тої нудьги, але смерть, здається, про нього забула. А потім Аллан сідає в перший кращий автобус і їде до першої кращої зупинки. І при цьому випадково прихоплює чемодан, який йому довірили «посторожити».

Дальше уявіть собі, що може поєднувати сторічного старого, який не дуже хоче жити, сімдесятирічного старого злодія, який не проти ще трохи пожити, п’ятдесятирічного «вічного студента» – власника «кінського хвоста», забігайлівки швидкого харчування і срібного мерседеса, трохи молодшої власниці собаки і слона, того ж собаку і слона, комісара поліції, трьох злочинців, прокурора і ще купу народу? – Той самий чемодан, а, точніше, його вміст в 50 мільйонів шведських крон.

І тут постарайтеся собі уявити, що може бути спільного між Алланом, вибухівкою, іспанською революцією, генералом Франко, Америкою, Рузвельтом, атомною бомбою, Труменом і іншими американськими президентами , Китаєм, Мао Цзе Дуном, Тібетом, Гімалаями, Іраном, Англією, Черчілем, фізиком Поповим, Берією, Сталіном, Радянським союзом, Гулагом, братом Енштейна, Корею, Кім Ір Ченом, Балі, Францією, Шарлем де Голлем, двохстороннім шпіонажом, ЦРУ і ще багато іншими місцями і особистостями? Так от, спільним між цим всім є Аллан, бо за своє сторічне життя він встиг побував в усіх цих місцях, познайомитися з усіма цими людьми і багато кому з них навіть врятувати життя.

А як вам закоханість і одруження в 100 років?

Рекомендую почитати)

      Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Відгук надано у рамках "Читацької Спартакіади", ініційованої Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації

 

текст писала Юлія Слабак,

блогер,

м. Левіце, Словаччина

 

Останнє редагування Середа, 18 березня 2015 08:56