Menu

project UBA

Карлос Руі(ї)с Сафон - «Тінь вітру»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

«У каждой книги есть душа. Душа того, кто ее написал,

и души тех, кто читал и переживал ее, и мечтал над ней».

Карлос Руїс Сафон. “Тінь вітру”

Мені важко було написати про цю книгу. Чому? Мабуть тому, що це одночасно лірична, філософська, містична та бібліофільська книга, не знаю чи так говорять, але, як на мене, то це найбільш влучне висловлювання!

“Мне вдруг пришло в голову, что за каждым корешком таится безбрежный непознанный мир, в то время как за этими стенами течет совсем другая жизнь, с ежевечерними футбольными матчами и радиосериалами, скромной утехой тех, кто едва ли способен разглядеть что-либо дальше собственного носа.”

Карлос Руїс Сафон. “Тінь вітру”

Отже, уявіть собі Кладовище забутих книг (так називається сховище книг, які, за певних обставин, виявились нікому не потрібними). Уявили? А тепер уявіть, що Вам потрібно обрати книгу, яка буде виконувати роль Вашого путівника? Уявили? А тепер уявіть собі, що один з героїв книги (диявол) з’являється у реальному житті читача! Уявили? Моторошно? От і я про те ж…

«Зло подразумевает моральный детерминизм, намерение и некоторую долю мыслительной деятельности. Дураки же и варвары никогда не задумываются и не размышляют....».

Карлос Руїс Сафон. “Тінь вітру”

Головний герой –  Даніель, обрав собі таку книгу і тут почалося! Обране видання, роман – «Тінь вітру», виявилося надзвичайно цікавим та залишилось у єдиному примірнику, а от його автор – абсолютно невідома людина навіть у світі бібліофілів. Хтось хоче знищити останній примірник! Але навіщо? Яка таємниця криється у книзі та за яких обставин було убито автора шедевру  – Хуліана Каракса? Хочу ще додати, що «Тінь вітру» і справді стала для Даніеля путівником. З’ясовуючи обставини написання книги та смерті її автора, головний герой зустрічає своє кохання, дорослішає та мудрішає.

Щоб не бути багатослівною, я краще надам деякі цитати з книги:

Ця цитата змусила мене усміхнутися та серйозно задуматися: «Человек, будучи высокоразвитой обезьяной, является животным общественным, а потому для него характерны приверженность кумовству, круговой поруке, мошенничеству, сплетням; именно эти черты определяют его поведениеи мораль,  — рассуждал он.  — Это чистая биология». Виявляться усе так просто – біологія та й усе!

Правдиво та цікаво сказано про телебачення та пресу: «Кинематограф был изобретен для того, чтобы забавлять невежественные массы, и сейчас, полвека спустя, почти ничего не изменилось» і «Пресса, этот хищный стервятник, процветающий за счет человеческих несчастий и позора» –  сьогодні це усвідомлюється так як ніколи.

Моя Вам порада: прочитайте цю книгу!

 Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

 

Текст писала Горобець Олена,

провідний бібліотекар

Національної наукової медичної бібліотеки України

 

 

Останнє редагування Понеділок, 30 березня 2015 18:35