Menu

project UBA

Корнелія Функе - «Чорнильне серце»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

«Там где сжигают книги, скоро будут гореть люди»

Корнелія Функе. «Чорнильне серце»

Я прихильник книг про книги, та і фільми такої тематики я обожнюю. Отож, коли мені, після багаторазового перегляду фільму попалась до рук ця книга, я з не прихованою жадібністю почала її читати. Але, от чомусь фільм мені сподобався більше! Звісно, у книги є свої плюси, вона більш деталізована.

Отже, на перших сторінках роману ми знайомимося з його головними героями, з якими ми будемо подорожувати усією книгою: книжковий реставратор –  Мортімер (Мо або Чарівний Язик), Меггі – донька реставратора, Сажерук – книжковий герой, який володіє магією вогню, Каприкон – книжковий герой, злодій та, напевно, найбільш колоритний герой розповіді – Елінор – тітонька Меггі.

«Я в принципе никому не верю… мы все лжем, когда нам это выгодно»

Корнелія Функе. «Чорнильне серце»

Сюжет книги полягає у тому, що Мортімер, читаючи вголос книги, має здатність їх переносити у реальне життя, натомість хтось із реальності потрапляє у книжковий світ, саме так трапилось із матір’ю Меггі і саме так у реальний світ потрапив злодій Каприкон зі своєю свитою та Сажеруком.  Мортімер змушений увесь час переховуватись від Каприкона, який прагне забрати у нього останній примірник книги  «Чорнильне серце». Для Мортімера ця книга –останній шанс повернути дружину, а для Каприкона – гарантія на постійне перебування у земному світі, а ще він прагне багатства, до того ж багатства  безмірного.

Мені дуже сподобалась Елінор! Її будинок – це рай для книг. З її слів зрозуміло, що книги вона любить більше ніж людей.

Так, книга цікава, але, дещо її сюжет затянутий, фільм більш динамічний і тим цікавіший.

Роман буде цікавим не лише дорослим, і я чомусь упевнена, що діти підліткового віку будуть від нього також у захваті, можливо тому, що ця книга – це потік дивовижних пригод!

      Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Відгук надано у рамках "Читацької Спартакіади", ініційованої Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації

 

текст писала Горобець Олена,

провідний бібліотекар

Національної наукової медичної бібліотеки України

м. Києва

Останнє редагування Неділя, 29 березня 2015 12:44