Menu

project UBA

Люко Дашвар - «На запах м’яса»

 

 "Бібліотекарі рекомендують..." 


Ця книга помітно вирізняється серед інших: насичена порівняннями, цитатами, гарними українськими висловами, якими захоплюєшся.  Мова письменниці, її стиль - дуже цікавий і своєрідний. Люко Дашвар справді може зачепити за живе, змінити твій світогляд  і змушує  задуматися над багатьма речами.  В романі письменниця показує безглузді та нерозсудні вчинки, недосконалість людського буття, а також, безумовно, пропагує песимістичність.

 

Майя – головна героїня роману «На запах м’яса». Це звичайна міська дівчина, підліток, яка, здавалось би, ще така наївна, сповнена протиріч, із таким складним характером, приїздить на хутір, де на неї чекає маса емоцій, насправді крутих поворотів в житті, які кардинально змінюють її ставлення до життєвих цінностей. 

 

Читаючи книгу, я переживала всі події разом із головною героїнею від першої до останньої сторіночки і не могла бути байдужою. Від самого початку роману я зрозуміла, що Майя надзвичайно добра дівчина, але вона зовсім по-іншому розкривається, коли доля підносить їй безліч випробувань, які змушують її бачити життя інакше.  Вона готова боротися та продовжувати жити не зважаючи ні на що, але коли вона повертається до Києва, то прагне лише "м'яса". Майя  справді сильна особистість, яка зможе всього досягти в житті, адже не звертає ніякої уваги на почуття людей, не шкодує ні себе ні інших. Але чи буде вона щасливою за таких умов? Думаю, ні. І це тому, що кожна людина потребує  якщо не кохання, то елементарної  підтримки, розуміння.

 

На мою думку, авторці безперечно вдалося розкрити свій задум в романі, який читається на одному подиху. Сюжет книги сповнений безліччю несподіванок.  Ніякої "ванільності", груба реальність, як вона є. А родзинка саме в деталях. Написано від душі! Переживаєш кожен момент. Але в кінці у мене виникло багато запитань. Деякі моменти зрозумілі до дрібниць, а кінцівка дуже стисла.  Фінал мене дещо здивував, можливо я чекала іншого закінчення роману. Саме тому книга залишила якісь суперечливі відчуття і примусила мене задуматись над багатьма речами, які не вважала головними та важливими.


 Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі

 

Грицай Аліна

Бібліотекар 2 категорії

Межівська районна бібліотека для дітей

 

Останнє редагування Понеділок, 30 березня 2015 17:59