Menu

project UBA

Люсі-Мод Монтгомері - «Енн із Острова Принца Едварда»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

Не знаю як і кому, але, ця частина серії книг про Енн, особисто для мене, одна з найкращих (на сьогодні). Можливо, ця книга мені ближча за інші, тому, що я ще не так давно вийшла з вузівської аудиторії і добре пам’ятаю своє студентське життя, а у третій книзі свого життя, Енн зустрічає нас милою та досить приємною студенткою коледжу.  

Головна інтрига роману – на чию пропозицію руки і серця Енн відповість «так», адже у Гілберта Блайта з’явився конкурент –  Рой Гарднер. Хочу сказати, що Рой – мрія усього життя Енн: меланхолійний погляд, витончені риси обличчя, чудові манери, а ще – він до безтями закоханий у нашу Енн. (Я кажу «нашу», тому що я впевнена, що для читачів цієї серії, Енн уже своя, рідна. Хіба не так?)

Ох…як же я хвилювалася за Гілберта! Мені було його так шкода! Здавалося, надії вже нема, але ось він з’являється на одній із вечірок з привабливою дівчиною і, читаючи далі, я розумію – Енн ревнує! Так, надія є! Але далі про це, я більше нічого розповідати не буду! Скажу лише, що Енн знов у своєму житті втратить близьку людину і, чесно, читати про це було мені досить важко, хоча і розумію, що це частина нашого життя…

Читаючи серію, я помітила, що кожна наступна книга Монтгомері ненав’язливо змушує нас пригадати те, чим ми, дорослі, стали трішечки нехтувати: перша книга  – дитячу безпосередність, друга – розважливість у своїх рішеннях, а от, напевно, третя книга навчає, а когось, можливо, й змушує пригадати , що КО-ХА-ТИ – це так прекрасно!

 

 Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

 

Текст писала Горобець Олена,

провідний бібліотекар

Національної наукової медичної бібліотеки України

 

 

Останнє редагування Понеділок, 30 березня 2015 18:34