Menu

project UBA

Марія Матіос – “Щоденник страченої”

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

«…Мабуть, навіки завойованих жінок, як і навіки завойованих територій, і справді немає, - із лагідністю прирученого змія прошепотів, ніби просичав, чоловік, нахиляючись до самих моїх очей…»

Марія Матіос. Щоденник страченої.

Отримала цю книгу по буккросингу “Книга в тренді” від Молодіжної секції УБА.

Щоб потрапити до моїх рук вона промандрувала із Києва до Львова, звідти у Польський Жешув, знову Львів та лише потім у Миколаїв.

То є історія бурхливої трагічної пристрасті. “Історія великої печалі” - слова героїні, що їх можна застосувати саме  до твору.

Сюжетна лінія доволі проста, а здійснюється  завдяки нестримному потоку свідомості. До такої форми швидко звикаєш та насолоджуєшся, і мовою, і думками героїні або автора.

Не читайте її, якщо для вас є важливим драйв. У книзі немає жодної дії, крім вбивства. Та це не робить її гіршою. Є в ній якась своя принадність та спокуса, що розпочавши читати не можеш вже зупинитися.  

Дивує у цій книзі кінцівка. Бо вона кардинально резонує із усім, про що писалося. Автор повільно налаштовує читача на драму, а потім перегортає усе догори дригом і влаштовує “щасливийенд”.

Можливо, якщо б я все ще була наївною дівчиною у рожевих окулярах, я б навіть зраділа. Та заявляю як більш менш досвідчений читач - то є певне розчарування. Не мало там бути ніякого хеппі. Печаль так печаль до кінця, драма так драма в усьому, пристрасть так до смерті.

Готова обговорити це із тими, хто читав та не згоден із моєю думкою, або захоче прочитати та обговорити згодом.

Нагадую, що книга є вільною для обміну у рамках буккросингу “Книга в тренді”.

      Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.


 

текст писала Юлія Чепурко,

 

провідний бібліотекар бібліотеки ЧДУ ім. Петра Могили,

 

м.Миколаєва

 

 

 

 

Останнє редагування Неділя, 29 березня 2015 12:58