Menu

project UBA

Наталя Гурницька - «Мелодія кави у тональності кардамону»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

      Роман Наталії Гурницької «Мелодія кави у тональності кардамону» був прочитаний мною на одному подихові, адже автору вдалося заграти досі нечувану за красою та емоціями мелодію, яка торкається глибин людської душі.

Правду кажучи, я рідко віддаю перевагу любовним романам, але цей роман безперечно вартий уваги. Я з головою поринула в обійми романтичної і, на жаль, трагічної історії кохання, яка відбувається на тлі історичних подій  у  Львові в 19 столітті.

Твір не перенасичений фактами та історичними подіями, а мова  мелодійна і багатобарвна. Неймовірно захоплює атмосфера Львову 19 століття, зі своїми правилами та цінностями, і врешті-решт самим стилем життя. Беручи книгу до рук, ніби відчуваєш той загадковий аромат кави з кардамоном, а починаючи читати - вдихаєш його на повні груди і забуваєш про все на світі та живеш життям героїв.

Кохання двох людей, зовсім різних за віком та соціальним становищем. Здавалося б, вони не мають права бути разом, ні перед Богом, ні перед людьми. Він одружений шляхтич, а вона…  сирота, донька звичайного священника, якій навіть здіймати очі в бік одруженого чоловіка гріх, не те що закохуватись в нього до божевілля. Але чи то сама доля, чи то містичні обставини міцно переплітають долі людей з різних світів, перетворюючи їх в одне неподільне ціле.

Історія дійсно зворушлива до сліз, і мабуть, суто жіноча. Бо витівки головної героїні міг витримати, мабуть, тільки закоханий до нестями чоловік (читаючи про них, трохи вривався терпець). Але ж в цьому і є жіночий характер – непередбачуваний, незбагненний, норовливий і трішечки пустотливий.

Палке та шалене кохання Анни та Адама долає перешкоди на шляху до свого омріяного щастя, щастя бути разом, не приховуючи його від всіх і кожного. Але, на жаль, плата виявляється занадто високою. На останніх сторінках важко втримати сльози, але це і є саме життя – із сонячними та похмурими днями.

Ця книга не може і не залишає байдужою!

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Наталія Жаборовська

бібліограф

РІЦ Бібліотека ім. М. Костомарова

Останнє редагування Понеділок, 30 березня 2015 17:49