Menu

project UBA

Люко Дашвар - «На запах м'яса»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

Які обставини змушують молоду студентку Майку покинути велике місто, на підкорення якого рік тому було кинуто всі сили, вкрасти в подруги останні гроші й купити халупу на покинутому хуторі? Аж хазяїн помешкання щиро дивується і жаліє дівчину, яка придбала цей непотріб.

Що змусило її тікати? Зрада, передчуття смерті чи біль у животі, який ні на хвилину не вщухає? Для чого вона приїхала сюди? Щоб знайти душевний спокій чи тихо померти в нетопленій хаті, щоб свідком цьому став лише самотній крук на дикій груші?

Виявляється хутір не такий вже й безлюдний. Уляна виготовляє свічки, Санджив шукає сенс життя, а Троянов пише дослідження. І всі вони готові врятувати Майку, хоча хто порятує їх самих?

Що скалічило Толю, на всі руки майстра, сильного, здорового чоловіка, погнало від жінки й сина, зробило місцевим алкоголіком? Родичі, обставини… чи Сонце?

Як зійдуться ці двоє, і чи здатні вони вилікувати одне одного? Чому лише «він може»?

Село Капулетці живе своїм життям. Хазяйновита поштарка Галя на саморобному «дирчику» розвозить пенсії й плітки, міліціонер «Полкан» слідкує за порядком і ненароком труїть горілкою кролів, місцева зірка – продавщиця Тома вибирає еротичні труси, щоб зацікавити збайдужілого чоловіка, а Реп'ях з Галаганом обговорюють за чаркою непутящу Майку.

Самотній крук відчуває «стерво». Дурні ревнощі призведуть до непоправного. Чи збережуть Майка й Толік своє світло? Чи не зруйнують своєї хатини на хуторі, пішовши – він – за Сонцем, а вона – на запах м'яса?

Кінцівка, як завжди, непередбачувана, в стилі Люко Дашвар. Текст кінематографічний: ти бачиш картинку, героїв і відчуваєш дике бажання втрутитись, змінити, запобігти. Книга з тих, що тримають до останнього, а потім залишають по собі післясмак думок і розбурханих почуттів.

  Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

До речі, у рамках цього проекту це другий відгук на це видання. Відтепер Ви можете порівняти враження. Ось посилання на інший відгук.

 

текст писала Крамарєва Юлія,

завідуюча відділом соціокультурної діяльності

Полтавської обласної наукової універсальної бібліотеки

ім. І.П. Котляревського.

Останнє редагування Понеділок, 30 березня 2015 18:35